YouTube Videolarından Küçük Resim İndirme

Hiç YouTube akışınızda gezinirken bir küçük resim ilginizi çekti ve onu indirmek istediniz mi? Bunu yapmanın kolay bir yolu var. Bu yazıda size herhangi bir YouTube videosundan, eklenti kullanmadan nasıl küçük resim indirebileceğinizi göstereceğim.

YouTube Küçük Resmi Nedir?

YouTube küçük resmi, bir kullanıcının YouTube’da bir video izlerken gördüğü ilk şeydir. Videonun minyatürleştirilmiş bir versiyonudur ve videonun içeriğini temsil etmeye yardımcı olur. İçerik üreticileri için ilgi çeken faktörlerden en önemlisidir. Youtube’da bir kullanıcı önce küçük resimlere bak, ondan sonra videonun diğer unsurlarına göz atar.

Küçük Resimler Neden İndirilir?

Hazırladığınız videolarda daha iyi görüntülemeler elde etmek istiyorsanız başarılı YouTube kanallarındaki videolarda küçük resimlerin nasıl kullanıldığını incelemeniz gerekebilir. Doğru stratejilerin, doğru taktiklerin nasıl olduğunu görmek ve bu teknikleri kendi küçük resimlerinizde uygulamak için daha yakından bakmak isteyebilirsiniz.

YouTube Videolarından Küçük Resim Nasıl İndirilir?

YouTube videolarının küçük resimlerini indirmek için öncelikle ilgili videonun ID’sini bulmamız gerekir. YouTube video adresinin sonunda yer alan 11 karakterli, harfler ve sayıdan oluşan, eşittir işaretinden sonraki dizim videonun ID’sidir.

https://www.youtube.com/watch?v=smLypeq_u4Q

Videonun ID’sini bulunca aşağıdaki VIDEOID yazan kısma, bu ID’yi kopyalayın. Ve karşınıza YouTube videosunun küçük görseli gelecek. Bunu sağ tıklayıp kaydet diyerek bilgisayarınıza kaydedebilir ya da direkt olarak Kopyala diyerek Photoshop gibi programlara aktarabilirsiniz.

https://img.youtube.com/vi/VIDEOID/maxresdefault.jpg

YouTube Küçük Resimleri Online Olarak İndirme

Dilerseniz YouTube küçük resimleri online olarak da indirebilirsiniz. YouTube görsellerini gösterme hizmeti sağlayan web tabanlı uygulamalar var. YouTube videosunu olduğu gibi kopyalayıp online servislere yapıştırarak hızlı bir şekilde görsellere ulaşabilirsiniz. İşleyiş oldukça basit.

  1. YouTube video adresini kopyalayın.
  2. Aşağıda örneğini verdiğim küçük resim indirme hizmeti veren siteye gidin.
  3. Kopyaladığınız video URL’sini yapıştırıp Enter’a basın.
  4. Youtube küçük resmini karşınızda göreceksiniz. Küçük resim açıldıktan sonra, bilgisayarınıza kaydedebilir veya istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

DownloadThumbnail.com, YouTubeThumbnailImage.com, ThumbnailSave.com online olarak YouTube resmi indirebileceğiniz web siteleri.

Popular Eğitimler

Etkili Bir Şekilde YouTube Banner Oluşturma

YouTube giderek daha popüler hale geldikçe, kanalınızın en iyi şekilde göründüğünden emin…

Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?
Pinterest’i Sitenizde Engelleyin
Pinterest’i Sitenizde Engelleyin

Pinterest, kullanıcıların websitelerindeki imajları pinleyerek paylaşmalarına olanak tanıyor. Peki sitenizdeki görsellerin paylaşılmasını…

Youtube Kanalı Kullanıcı Adı Nasıl Alınır? (Özel Kanal URL’si Oluşturma)
Youtube Kanalı Kullanıcı Adı Nasıl Alınır? (Özel Kanal URL’si Oluşturma)

Youtube’da bir kanal açtığınızda Youtube size bir ID verir ve adres çubuğunuzda…

Sosyal Medya Görsel Boyutları
Sosyal Medya Görsel Boyutları

Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Google+, Youtube ve Linkedin’in 2019 yılında güncel profil ve kapak fotoğrafı boyutları nelerdir? Sosyal medya görsel boyutları nasıl ayarlanır, hangi boyutlarda olmalıdır?

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Hesap Açma İşlemi ve Yeni Kanal Oluşturma
Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Hesap Açma İşlemi ve Yeni Kanal Oluşturma

Sosyal medya dersleri ve Youtube eğitimleri konusunda bugün Youtube’da yeni kanal nasıl…