Youtube Videolarını Tarayıcıdan Bağımsız Masaüstünden İzlemek

Youtube videolarını tarayıcı üzerinde Youtube.com’a girerek izlemek gerekiyordu. Daha sonra miniplayer özelliği geldi ve miniplayer butonuna tıkladığımızda bir Youtube videosunu Youtube sayfalarında gezinirken izleyebilmeye başladık. Ekranın sağ altında Youtube videosu oynarken, başka Youtube sayfalarına da göz atabiliyorduk. Ama bu kadar. Youtube’dan çıktığımız anda oynatılan Youtube videosu da duruyordu. Peki programsız bir şekilde bir Youtube videosunu Youtube’dan bağımsız, hatta Chrome’dan bağımsız bir şekilde izlemek mümkün mü?

Youtube’un Picture In Picture özelliği sayesinde Chrome’dan ayrılarak, başka işlerle meşgul olurken de istediğiniz Youtube videolarını izlemeniz mümkün. Bir ders takibi yaparken ya da bir belgesel izlerken illa ki Youtube sayfasının açık olması gerekmiyor. Ben bu özelliği çok sevdim, çünkü farklı uygulamalarda da ekranın istediğim bir yerinde Youtube listemi izlemeye devam edebiliyorum.

  1. İzlemek istediğiniz Youtube videosuna sağ tıklayın, siyah renkli bir seçenek penceresi açılacak. Bu pencereyi görmezden gelin. Video içerisinde başka bir alana tekrar sağ tıklayın, başka seçenekleri olan ayrı bir pencere açılacak.
  2. Picture In Picture (Resim İçinde Resim) seçeneğini seçin.
Youtube Picture In Picture OzelligiMasaüstünde Youtube videolarını izlemek

Bu seçeneği seçtiğiniz anda ekranın köşesinde video belirecektir. Bu video üzerinde sadece küçük çapta boyutlandırma ve durdurma işlemi yapabiliyorsunuz, bu bile Youtube videolarını Chrome’dan bağımsız video izleyebildiğimiz için yeterli.

Popular Eğitimler

Link Kısaltma ve Kısa URL Servisi (Bit.ly) | Özel Link Oluşturma
Link Kısaltma ve Kısa URL Servisi (Bit.ly) | Özel Link Oluşturma

URL ya da link kısaltma servisleri, uzun bir linki yaklaşık 15 civarında…

Htaccess ile Resimlerin Çalınmasını Engelleme

Hotlink koruması ile web sitesindeki resimlerin çalınması nasıl engellenir? Hotlink protection cpanel üzerinden nasıl etkinleştirilir? Htaccess kullanarak resim çalınmasını engellemenin yolları nelerdir?

Blog Yazarak Binlerce Lira Kazanın
Blog Yazarak Binlerce Lira Kazanın

Blog yazarak para kazanmak mümkün. Öncelikle bir blogunuzun olması gerekiyor ve bu…

Google Analytics ile Spam Siteler ve Sahte Trafik Nasıl Engellenir?
Google Analytics ile Spam Siteler ve Sahte Trafik Nasıl Engellenir?

Google Analytics‘i web sitemizin istatistiklerini tutmak için kullanıyoruz. Peki referrer spam trafik…

Youtube’dan Video Programsız Nasıl İndirilir?
Youtube’dan Video Programsız Nasıl İndirilir?

Yotuube’da beğendiğiniz bir video var ve bu videoyu bilgisayarınıza indirmek, belki de…

Gmail Filtreleri Nasıl Kullanılır?
Gmail Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Gmail filtreleriyle Gelen Kutusu’ndaki mailleri yönetin. Filtreleri kullanarak mailleri etiketleyebilir, silebilir, yönlendirebilirsiniz.