Youtube Katıl Butonu Özelliği Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Youtube'da Takip Et →

Youtube’un Katıl (Join) özelliği ile sevdiğiniz kanallara belli ücretler karşılığı destek olabilmeniz mümkün olabiliyor. Kanalınızın sayfasında çıkan Katıl butonu ile takipçilerinizden maddi destek alabiliyorsunuz. Bu ücretleri kademeli olarak siz belirliyorsunuz ve ödemeler yine Adsense aracılığı ile size ulaştırılıyor.

Twitch’ten para kazanmak için yapılan uygulamaların bir benzerinin Youtube’da oluşturulduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu butonun sayfanızda görünmesini için Youtube’daki bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

  • Youtube’dan para kazanmak için öncelikle para kazanma özelliğinizin aktif olması gerekiyor. Bunun yanı sıra 30K takipçinizin olması da Youtube’dan Katıl butonuyla para kazanmak için yerine getirmeniz gereken şartlardan biri. Kanalınızda oyun yayınları yapıyorsanız, oyun kategorisine ait bir kanalınız varsa 1K abonenizin olması yeterli. Youtube, Twitch yayıncılarını da kendi bünyesine katmayı amaçlamış bu uygulama ile.

Bu şartları yerine getirdiğinizde, kanal üyeliklerini açarak katıl butonu özelliğini aktifleştirip belirlediğiniz miktarlarla destek alarak kanalınızda bir nevi bağış yapılmasını sağlayabilirsiniz. Youtube Katıl butonu özelliğini bir abonelik sisteminden çok bir destek sistemi veya bağış sistemi olarak adlandırabiliriz. Kanala maddi destek olmak isteyen izleyiciler / ziyaretçiler için güzel bir yöntem. Kanalınıza destek sağlayan kişilere özel içerikler yayınlamak gibi avantajları da kullanabiliyorsunuz.

Benim Sanagrafi kanalım 11K takipçi ile Katıl özelliğini aktifleştirdi. Ücretsiz bilgisayar ve fotoğraf eğitimleri verdiğim Sanagrafi kanalında Katıl butonuna tıklayarak destek olabilirsiniz.

Popular Eğitimler