Yurtdışından İzlenme Artırarak Gelirleri Katlamak | Youtube Gelir Artırma

Youtube videolarından para kazanmak ve gelir artırmak için yapmanız gereken şeyler var. Bir videonun yurt dışından izlenmesi gelirimizi de artıracaktır. Yurt dışından birinin izlemesi ile yurt içinden birinin izlemesinin kazandıracağı miktarı bilemiyorum ama sınırları aşmanın izlenme sayısına direkt etkisi olacağı ve bunun da doğal olarak, abone sayısının artması, akabinde kanalın tanınması ve gelir miktarını artması şeklinde birçok avantajı doğru orantılı olarak artacaktır.

Türkçe, dünyanın bazı yerlerinde konuşuluyor olsa da Türkçe dilini anlayamayan çok yer var. İçeriklerimizin yabanca kaynaklardan da izlenebilmesi için en azından İngilizce dili ile birlikte yayınlamamız gerekiyor. Yabancıların da kanalımızı ziyaret edip videoları izletebilmemizi sağlayan çeşitli yöntemler var.

Site Başlığı ve Açıklaması

Farklı dil seçeneklerini kullanan insanların sitenizi nasıl göreceği ile ilgili bu sayfa. Sol taraftan Özelleştirme sekmesine girin. Kanal adı ve açıklaması kısmına dil ekle diyerek diğer dilleri ekleyebilirsiniz.

Videonuza İkinci Bir Dil Seçeneği Eklemek

Youtube’da gezinme dili ingilizce olan biri Youtube’da arama yaptığında ya da kanalınıza girdiğinde sizin videonuz karşısına çıkarsa başlık ve açıklama kısmı ingilizce olarak görünür. Dolayısıyla Türkçe bilmeyen biri videonun ne içerikte olduğunu anlayabilir.

Videonuzun çevirisni eklemek için video detaylarına girdiğinizde sol taraftaki Altyazılar seçeneğini seçin. Dil Ekle butonuna tıklayarak alternatif dilinizi ekleyebilirsiniz.

Yabancı Dilde Alt Yazı Eklemek

Videoyu izlerken anlayabilmesi için de devreye altyazılar giriyor. Youtube’un alt yazı seçeneklerinden alt yazı eklediğiniz takdirde, izleyici ingilizce dilindekiki alt yazıyı izleme şansı buluyor.

Alt yazı eklemek için kendiniz, Türkçe’yi ekleyebileceğiniz gibi İngilizce’yi de ekleyebilirsiniz. İngilizce bilmiyorsanız otomatik alt yazı çeviri özelliğini kullanabilirsiniz. Youtube size böyle bir imkan tanıyor. Girdiğiniz Türkçe alt yazıya göre İngilizce’yi otomatik çeviriyor. Bu çeviri yüzde yüz doğru olmasa da, yabancı izleyiciye fikir verebilecek niteilktedir.

Videonuza yabancı alt yazı eklemek için video detaylarına girip sol taraftaki Altyazılar sekmesine tıklayın. Buradan yabancı dilde altyazı eklemek mümkün. Önce videonuza Türkçe alt yazı ekleyin. Sonra İngilizce alt yazı eklerken otomatik çeviri özelliğini kullanabilirsiniz.

Küçük Görsel (Thumbnail) Hazırlamak

Yabancı kitleye ulaşmak gibi bir niyetiniz varsa yapmanız gereken diğer bir şey videolarınızdaki thumbnail dediğimiz küçük görselleri de yabancı kitleye uyacak şekilde yapmanız. Bu ne demek? Görsellerinizdeki metinleri izleyicinin diline göre çeviremediğiniz için, görselinizde yabancıların anlayamayacağı yazılar kullanmamanız demek. Türkçe yazılı metinlere sahip görseller yerine, daha genele hitap edecek yazılar kullanmanız yararınıza.

Popular Eğitimler

TradingView Long Short Kullanımı | Alış Satış Kar Hesaplama
TradingView Long Short Kullanımı | Alış Satış Kar Hesaplama

Risk reward dediğimiz şey, ödül kazanç sistemi. Yani bir işleme girmeden önce…

Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?
Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bilgisayar işlemcisi ve ekran kartı kullanarak kripto para kazabilmek için oluşturulan sistemlere,…

FTX Borsası (Exchange) Nasıl Kullanılır?
FTX Borsası (Exchange) Nasıl Kullanılır?

FTX borsası, tıpkı Binance gibi kripto para alım satım işlemleri yapabileceğiniz borsalardan…

KCCPad Ön Satışlarına Katılma (Whitelist)
KCCPad Ön Satışlarına Katılma (Whitelist)

İstatistiklere bakıldığında yılın en çok konuşulacak projelerinden biri olmaya aday olan bir…

Stok Fotoğrafçılığı Nedir ve Nasıl Para Kazanılır?
Stok Fotoğrafçılığı Nedir ve Nasıl Para Kazanılır?

Stok fotoğraf siteleri, şirketlerin, blog yazarlarının ve çoğunlukla ajansların kullandığı fotoğraf satın…

Moondicator Bitcoin ve Kripto Para Al Sinyali Botu İncelemesi
Moondicator Bitcoin ve Kripto Para Al Sinyali Botu İncelemesi

Kripto paralar arasında Bitcoin ve diğer altcoinlerin hareketli ortalamalara ve indikatörlere göre…