WordPress Yazının Yazarı Nasıl Değiştirilir?

WordPress yazılarınızda, yazıların yazarlarını tek tek ya da toplu halde değiştirmek isterseniz bu yazı işinizi görecektir. Bu işlemleri yapmadan önce yazarın sitenizde ekli olduğuna emin olun. Kullanıcılar kısmından yazar kontrolü yapabilirsiniz.

WordPress Yazının Yazarını Değiştirmek

WordPress’te ilgili yazıya girerek Yazar alanını bulalım. Bazı temalar yazar alanını pasifize etmiş olabilirler. Bu tip durumlarda ekranın üzerindeki Ekran Tercihleri’ni açalım ve Yazar kutucuğunu aktif hale getirelim.

Yazar Ekran Tercihleri

Yazar alanı sayfamızda görünecektir. Buraya, yazıyı hangi kişi ile değiştirmek istiyorsak onu seçelim. Yazıyı güncellediğimizde artık yeni seçtiğimiz yazarın ismi görünecektir.

Çok Sayıda Yazının Yazarını Toplu Olarak Değiştirme

Elinizde birçok yazı var ve her yazının yazarını belli bir yazar ile değiştirmek istiyorsunuz. Ancak bunu tek tek yapmak vaktinizi boşa harcamanıza neden oluyor. WordPress toplu halde yazar ismi değiştirmemize olanak tanıyan bir sistem.

Bunun için tüm yazıların listelendiği sayfada, yazarını değiştirmek istediğimiz yazıları seçelim ve hemen üzerindeki alanda Toplu İşlemler açılır kutusundan Düzenle seçeneğini seçelim. Uygula butonuna tıkladığımızda toplu halde yazar, yorum durumu gibi değişiklikleri yapabileceğimiz bir alanla karşılaşırız. Burada Yazar açılır kutusunda istediğimiz yazarı seçip Güncelle butonuna tıklayarak WordPress yazılarında toplu halde yazar değiştirmiş oluruz.

Toplu Halde Yazar Degistirme

Popular Eğitimler

WordPress Site Sıfırlama ve Resetleme Nasıl Yapılır?

WordPress geliştiricisiyseniz her seferinde WordPress kurmak yerine, WordPress’i sıfırlamak veya resetlemekle orijinal…

WordPress SEO Eklentisi Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır?

Wordpress’te üst sıralama çıkmak için gerekli olan Wordpress SEO eklentisi nasıl kurulur? FTP ile Yoast SEO eklentisi kurulumunun adım adım anlatımı.

WordPress Yedekleme ve Site Kurtarma, Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

UpdraftPlus, WordPress’in ücretsiz yedekleme eklentilerinden biri. WordPress’te olası güvenlik açıkları ve sunucu…

WordPress’te If Else Koşulu Kullanımı

WordPress’te if else kullanımı ile kodun belirli durumlarda farklı şekillerde hareket etmesini…

WordPress Kurulumundan Sonra Yapılması Gereken 8 Kritik Madde

WordPress’inizi kurdunuz, ancak her şey kurulumla bitmiyor. Kurulumdan sonra da yapmanız gereken…

WordPress Veritabanı Otomatik Yedekleme ve Geri Yükleme

Wordpress veritabanı otomatik yedekleme nasıl yapılır? Belirli zaman içerisinde yedeklemesini nasıl sağlarız? Yedeklenmiş bir veritabanı dosyasını sisteme nasıl geri yükleriz?