WordPress Yazının Yazarı Nasıl Değiştirilir?

YouTube'ta Takip Et →

WordPress yazılarınızda, yazıların yazarlarını tek tek ya da toplu halde değiştirmek isterseniz bu yazı işinizi görecektir. Bu işlemleri yapmadan önce yazarın sitenizde ekli olduğuna emin olun. Kullanıcılar kısmından yazar kontrolü yapabilirsiniz.

WordPress Yazının Yazarını Değiştirmek

WordPress’te ilgili yazıya girerek Yazar alanını bulalım. Bazı temalar yazar alanını pasifize etmiş olabilirler. Bu tip durumlarda ekranın üzerindeki Ekran Tercihleri’ni açalım ve Yazar kutucuğunu aktif hale getirelim.

Yazar alanı sayfamızda görünecektir. Buraya, yazıyı hangi kişi ile değiştirmek istiyorsak onu seçelim. Yazıyı güncellediğimizde artık yeni seçtiğimiz yazarın ismi görünecektir.

Çok Sayıda Yazının Yazarını Toplu Olarak Değiştirme

Elinizde birçok yazı var ve her yazının yazarını belli bir yazar ile değiştirmek istiyorsunuz. Ancak bunu tek tek yapmak vaktinizi boşa harcamanıza neden oluyor. WordPress toplu halde yazar ismi değiştirmemize olanak tanıyan bir sistem.

Bunun için tüm yazıların listelendiği sayfada, yazarını değiştirmek istediğimiz yazıları seçelim ve hemen üzerindeki alanda Toplu İşlemler açılır kutusundan Düzenle seçeneğini seçelim. Uygula butonuna tıkladığımızda toplu halde yazar, yorum durumu gibi değişiklikleri yapabileceğimiz bir alanla karşılaşırız. Burada Yazar açılır kutusunda istediğimiz yazarı seçip Güncelle butonuna tıklayarak WordPress yazılarında toplu halde yazar değiştirmiş oluruz.