WordPress Wp-Admin Login Sayfası Adresini Değiştirme

#Wordpress wp-admin / wp-login sayfasına girmek için kullandığımız wp-admin login sayfası adresini değiştirmek (wp-admin gizlemek) için yapılması gerekenleri anlatıyorum. 

Güvenlik önemlidir. Özellikle WordPress gibi hazır sistemler kullanıyorsak web sitesi güvenliğimize çok daha önem göstermemiz gerekiyor. WordPress admin paneline giriş adresini kime sorsanız bilir. Herhangi bir WordPress sitesinin sonuna wp-admin yazarak admin giriş bilgilerini girebileceğiniz form sayfası ile karşılaşırsınız. Peki bu adresi değiştirebilirsek güvenliğimizi bir tık artırmış olur muyuz? Olabilir. İşte bu videoda size kötü niyetli kişilerin admin paneline ulaşmasını engellemek için admin url’si nasıl değiştirilir, bunu gösteriyorum.

Popular Eğitimler

WordPress Menü Nasıl Eklenir?

Wordpress menü nasıl eklenir? Wordpress navigasyon menü eklerken yapılması gerekenler nelerdir?

WordPress İstatistik Kodları

Wordpress’te sayfa sayısı, içerik sayısı, kullanıcı sayısı, kategori sayısı ve yorum sayısı nasıl gösterilir? Wordpress’te sayısal gösterim için hangi kodlar kullanılır?

WordPress SEO Eklentisi Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır?

Wordpress’te üst sıralama çıkmak için gerekli olan Wordpress SEO eklentisi nasıl kurulur? FTP ile Yoast SEO eklentisi kurulumunun adım adım anlatımı.

WordPress’te Çerezsiz Statik İçerikler

WordPress altyapılı web siteleri çerezleri kullanır. Web sitesinden yüklenen her şey bir…

WordPress’te Breadcrumb Nasıl Eklenir?

Breadcrumb, ziyaretçilerinizin web sitenizde rahatlıkla gezinmelerini sağlayan, daha doğrusu hangi sayfalardan bulundukları…

Admin Paneline Girmeden Eklentileri Etkisizleştirme

Wordpress admin paneline girmeden sunucu üzerinden eklenti etkinsizlestirmek nasıl yapılır?