WordPress Ping Servisleri 2018 Güncel

Kasım 2017
YouTube'ta Takip Et

WordPress Ping servisleri yeni eklediğiniz içeriklerinizin hızlı bir şekilde arama motorları tarafından farkedilip indekslenmesini sağlayan web siteleridir. Bu servisler sadece yeni yazılarda değil, içeriklerinizin güncellendiğini de haber verir.

WordPress Ping Servisleri Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Yeni eklenen içeriklerin hızlı bir şekilde indekslenmesi Google tarafından da farkedilmesini sağlar. Ping servisleri doğru kullanıldığında iyidir, ancak sitenizi yoğun bir şekilde güncelliyorsanız dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü sürekli bildirim alan ping servisleri yaptığınız hareketlerin spam olarak yorumlanmasına neden olabilir. Eğer sürekli düzenleme yapıyorsanız WordPress Ping Optimizer eklentisini kullanmanızı tavsiye ederim. Bu eklenti ile haber verme mekanızmasını kısıtlar ve spame düşmemiş olursunuz.

WordPress Ping Servisleri Nasıl Çalışır?

Siz siteye içerik eklediğinizde aşağıdaki ping servislerine giden bir talimatla onlar sitenize gelir, Google botlarını da peşlerine takarak hızlı bir indeksleme sağlarlar.

  1. Ping servislerini güncellemek ve yeni servisler eklemek için WordPress sitenizin Admin paneline giriş yapın.
  2. Ayarlar > Yazma sekmesindeki Servisleri Güncelle başlığını görürsünüz. WordPress burada varsayılan olarak rpc.pingomatic.com adresini kullanıyor zaten. Bizim ekleyeceklerimizle bu seçeneği biraz daha geliştireceğiz.
  3. Aşağıdaki ping servislerini kopyalayıp ping alanına yapıştırın ve sayfayı kaydedin.

WordPress Ping Servisleri Listesi

Wordpress Ping servisleri zaman zaman kapatılıp, güncelliğini yitirebilir. Listeyi olabildiğince güncel tutmaya çalışıyorum Ama siz yine de girmeyen ve kapanmış web adresleri olduğunda haberdar ederseniz sevinirim.

Gözden kaçırdığım veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.