WordPress Nofollow Link Ekleme

YouTube'ta Takip Et →

Nofollow ile verdiğimiz linkler Google tarafından izlenmez ve google bu linkleri görmezden gelir. Google algoritması içerisinde pagerank değerleri de nofollow etiketlerine sahip olduğu için aktarılmaz, paylaşılmaz.

WordPress Kaynak Kodunu Değiştirerek Nofollow Link Ekleme

Sayfalarımıza içerik eklerken site dışı bağlantı verdiğimizde manuel olarak nofollow linki eklemek isteriz. Manuel olarak nofollow etiketi eklemek için linkleri ekledikten sonra metin editörüne geçerek linkin olduğu aralığa rel=”nofollow” etiketini eklemek gerekir.

<a href="https://www.sanagrafi.com" rel="nofollow">Sanagrafi</a>

WordPress Otomatik Nofollow Ekleme

Web sitemize eklediğimiz içeriklerde bulunan dış bağlantılara otomatik olarak nofollow kodu eklemek mümkün. Böylece nofollow linki eklemek için tek tek uğraşmış olmazsınız ve vakitten kazanırsınız. Eğer nofollow yapmazsanız Google sitenizdeki tüm çıkışları dofollow olarak algılar ve sitenizin PageRank ile SEO değerlerini bu site ile paylaştırır.

Nofollow linkini eklen ile eklemek mümkün. Title and Nofollow For Links eklentisini kurarsanız bağlantı ekleme penceresinde Ad rel=”onfollow” to link seçeneğinin belirdiğini görürsünüz. Bu seçenek size kodlarla uğraşmadan nofollow ekleme imkanı sunar.