WordPress’te Nasıl Tablo Eklenir?

YouTube'ta Takip Et →

WordPress güzel özelliklerle geliyor, ancak bu özellikler arasında yapamayacağınız bazı şeyler de olabiliyor. İçeriklerinize tablo eklemek istediğinizde bu kolaylıkla mümkün değil. Verileri kullanıcıya daha düzenli sunan, sıralama özelliği bulunan tablolar her zaman daha anlaşılabilir olmuştur.

Bu yazuda size WordPress içeriklerinize ve sayfalarınıza nasıl tablo ekleyebileceğinizi göstereceğiz. Hepsinden önemlisi, WordPress’te tablolar eklemek için herhangi bir HTML veya CSS bilmenize gerek yok.

Öncelikle WordPress’inize TablePress eklentisini kurun. Eklentiyi aktif hale getirdikten sonra admin panelinde, sol taraftaki menüde TablePress seçeneğini görürsünüz. Add New Table diyerek yeni bir tablo ekleyebilirsiniz.

Ekleme işlemi sonunda eklenti size bir shortcode verir. Bu kodu tablonuzun görüntülenmesini istediğiniz yere yapıştırarak tablonuzu ziyaretçilerin de görmseini sağlayabilirsiniz.

Hepsi bu. WordPress’te tablo eklemek bu kadar kolay. HTML ve CSS ile de tek bir satır yazmak zorunda değilsiniz. Eğer tabloyu özelleştirmek istiyorsanız bunun için CSS bilmeniz gerekir. Bu eklenti aynı zamanda CSV dosyas, JSON dosyaları ve HTML tablolarından veri aktarımı da yapabiliyor.