Wordpress’te Nasıl Tablo Eklenir?

Wordpress’te Nasıl Tablo Eklenir?

Wordpress güzel özelliklerle geliyor, ancak bu özellikler arasında yapamayacağınız bazı şeyler de olabiliyor. İçeriklerinize tablo eklemek istediğinizde bu kolaylıkla mümkün değil. Verileri kullanıcıya daha düzenli sunan, sıralama özelliği bulunan tablolar her zaman daha anlaşılabilir olmuştur.

Bu yazuda size Wordpress içeriklerinize ve sayfalarınıza nasıl tablo ekleyebileceğinizi göstereceğiz. Hepsinden önemlisi, WordPress’te tablolar eklemek için herhangi bir HTML veya CSS bilmenize gerek yok.

Wordpress Tablo Ekleme Tablosu

Öncelikle Wordpress’inize TablePress eklentisini kurun. Eklentiyi aktif hale getirdikten sonra admin panelinde, sol taraftaki menüde TablePress seçeneğini görürsünüz. Add New Table diyerek yeni bir tablo ekleyebilirsiniz.

Ekleme işlemi sonunda eklenti size bir shortcode verir. Bu kodu tablonuzun görüntülenmesini istediğiniz yere yapıştırarak tablonuzu ziyaretçilerin de görmseini sağlayabilirsiniz.

Wordpress Tablo Nasil Eklenir

Hepsi bu. Wordpress’te tablo eklemek bu kadar kolay. HTML ve CSS ile de tek bir satır yazmak zorunda değilsiniz. Eğer tabloyu özelleştirmek istiyorsanız bunun için CSS bilmeniz gerekir. Bu eklenti aynı zamanda CSV dosyas, JSON dosyaları ve HTML tablolarından veri aktarımı da yapabiliyor.

Popular Tutorials

Wordpress Yedekleme ve Site Kurtarma, Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

UpdraftPlus, Wordpress’in ücretsiz yedekleme eklentilerinden biri. Wordpress’te olası güvenlik açıkları ve sunucu…

Admin Paneline Girmeden Eklentileri Etkisizleştirme

Wordpress admin paneline girmeden sunucu üzerinden eklenti etkinsizlestirmek nasıl yapılır?

Wordpress’te Kırık Link Kontrolü

Web sitenizdeki makalelerde dış bağlantı veriyorsanız ve yüzlerce yazınız varsa, tüm linklerin…

Wordpress Shortcode Kullanımı

Wordpress’te shortcode nasıl yapılır? Shortcode nasıl oluşturulur? Functions.php’de shortcode oluşturmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Wordpress Özel Alan / Meta Box Kullanımı ve Advanced Custom Fields Eklentisi

Wordpress’te özel alanlar, hazırladığınız web sitesinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır. Wordpress,…

Wordpress FTP ile Manuel Güncelleme

FTP ile Wordpress manuel güncelleme işlemi nasıl yapılır? Güncel Wordpress dosyaları FTP’ye nasıl yüklenir? Wordpress veritabanını güncellemenin yolları nelerdir?