WordPress’te Nasıl Tablo Eklenir?

WordPress güzel özelliklerle geliyor, ancak bu özellikler arasında yapamayacağınız bazı şeyler de olabiliyor. İçeriklerinize tablo eklemek istediğinizde bu kolaylıkla mümkün değil. Verileri kullanıcıya daha düzenli sunan, sıralama özelliği bulunan tablolar her zaman daha anlaşılabilir olmuştur.

Bu yazuda size WordPress içeriklerinize ve sayfalarınıza nasıl tablo ekleyebileceğinizi göstereceğiz. Hepsinden önemlisi, WordPress’te tablolar eklemek için herhangi bir HTML veya CSS bilmenize gerek yok.

Wordpress Tablo Ekleme Tablosu

Öncelikle WordPress’inize TablePress eklentisini kurun. Eklentiyi aktif hale getirdikten sonra admin panelinde, sol taraftaki menüde TablePress seçeneğini görürsünüz. Add New Table diyerek yeni bir tablo ekleyebilirsiniz.

Ekleme işlemi sonunda eklenti size bir shortcode verir. Bu kodu tablonuzun görüntülenmesini istediğiniz yere yapıştırarak tablonuzu ziyaretçilerin de görmseini sağlayabilirsiniz.

Wordpress Tablo Nasil Eklenir

Hepsi bu. WordPress’te tablo eklemek bu kadar kolay. HTML ve CSS ile de tek bir satır yazmak zorunda değilsiniz. Eğer tabloyu özelleştirmek istiyorsanız bunun için CSS bilmeniz gerekir. Bu eklenti aynı zamanda CSV dosyas, JSON dosyaları ve HTML tablolarından veri aktarımı da yapabiliyor.

Popular Eğitimler

VS Code Snippet Kullanımı

Snippet, vaktimizi daha verimli kullanabilmek için kullanılan kısa kodlardır. Bu yöntemle WordPress’deki…

WordPress Eklentisiz Sosyal Medya Paylaşım Linkleri

Sosyal medya paylaşım butonları eklentisiz nasıl yapılır? Facebook, twitter gibi sosyal mecralarda içeriği paylaşan linkler nasıl verilir? Sosyal medya paylaşım butonu kodları nelerdir?

WordPress Kullanıcı ve Admin Girişi Kontrolü

WordPress’te çok sayıda küçük ve kullanıışlı hazır kodlar var, bu kodlarla sayfalarınızı…

WordPress Category Yazısı Nasıl Kaldırılır?

Category yazısı URL’ler SEO açısından da önemli olduğundan WordPress kurulumlarında bu yazıyı…

WordPress Yorumları Nasıl Kaldırılır?

Wordpress yorumları nasıl kapatılır? İstediğimiz yazıda yorum görünmesini sağlamanın yolları nelerdir? Wordpress kodlarından tüm yazılardaki yorum alanı nasıl silinir?

WordPress Admin Paneli Giriş Sayfası Yönlendirme

WordPress’te admin giriş sayfasına wp-admin’den ulaşabiliyorsunuz. Sizden kullanıcı adı ve parola istiyor…