Wordpress Hataları ve Çözümleri

Wordpress Hataları ve Çözümleri

Wordpress altyapılı sitelerde karşımıza çıkan bazı hatalar, kolay olmasına rağmen çözülememekte, bu da siteyi hazırlayanı psikolojik olarak yıpratmaktadır. Bu sayfada, sıklıkla karşılaşılan hataları ve bu hataların çözümlerine ilişkin yapılabilecekleri inceleyeceğiz.

WordPress Warning: Cannot Modify Header Information Hatası Çözümü

Cannot Modify Header Information hatasının ortaya çıkışının çok basit olması kadar çözümü de bir hayli basittir. Ancak Wordpress üzerinde yaşadığımız sıkıntılar, kaynak eksikliğinden dolayı kolaylıkla halledilemez, çözümü bulunamaz.

Wordpress sitenize girmek istediğinizde eğer Warning: Cannot modify header information – headers already sent by şeklinde başlayan bir hata ile karşılaşıyorsanız, bu sorunun muhtemel çözümü Wordpress dosyaları içinde bulunan wp-config.php dosyasındaki istemeden bırakılmış  boşluklardır.

Öncelikle sunucunuza FTP üzerinden bağlanın ve wp-config.php dosyasını, sıklıkla kullandığınız bir metin editörü aracılığıyla açın. wp-config.php dosyası <?php kodu ile başlar ve ?> kodu ile biter. Bu kodlar php’nin temel başlangıç ve bitiş kodlarıdır. Eğer bu kodlardan önce ve sonra boşluk oluşursa Wordpress hemen yukarıdaki hatayı verecektir. Belirttiğim alanlarda bir satır boşluk bile varsa, bu boşlukları ve satırları silin. Dosyanızı kaydettiğinizde sorununuz muhtemelen çözülmüş olacaktır.

Popular Tutorials

Wordpress’te Page Template Nasıl Oluşturulur?

Wordpress’te tema oluştururken statik sayfalar için page.php dosyasını kullanıyoruz ve sitede görünmesini…

Wordpress’te Arama ve Değiştirme

Phpmyadmin’de arama ve aranılan kelimeyi değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Wordpress Wp-Admin Login Sayfası Adresini Değiştirme

#Wordpress wp-admin / wp-login sayfasına girmek için kullandığımız wp-admin login sayfası adresini…

Wordpress ile Kişisel Web Sitesi ve Portfolyo Sitesi Nasıl Yapılır?

Wordpress ile kişisel web sitesi yapmak ve portfolyo sitesi kurmak için yapılması…

XAMPP Installation and Usage | Running PHP Codes on Localhost

In this video, I’ll explain what needs to be done for your…

Wordpress’te Breadcrumb Nasıl Eklenir?

Breadcrumb, ziyaretçilerinizin web sitenizde rahatlıkla gezinmelerini sağlayan, daha doğrusu hangi sayfalardan bulundukları…