WordPress Eklentisiz Sosyal Medya Paylaşım Linkleri

Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitenizdeki içeriği beğendikleri takdirde sosyal medya üzerinde paylaşarak sitenizi daha geniş kitlelere ulaştırırlar. Sitenizin daha çok insan tarafından keşfedilmesi için, web sayfanızda bulunan sosyal medya ikonlarının önemi oldukça büyüktür.

Peki hazır eklentiler varken neden bununla zaman harcarsınız? WordPress sosyal medya paylaşım üzerine eklentilerin çoğu kullanmadığımız birçok parametre içerir ve bu eklentilerin herbiri yeni bir sorgu anlamı taşıdığından web sayfamızın hızını düşürür. Web sayfamızın açılışını hızlandırmak, sistemi yormamak ve tamamen kendi isteklerimiz doğrultusunda bir tasarım hazırlamak için yapmamız gereken yöntemlerden bahsedeceğim. Ne kadar çok eklenti kullanırsanız sunucu o kadar yavaşlar ve her sitede olduğu için tasarımınız özgün olmaktan çıkar.

Aşağıdaki kodları web sitenizin uygun bir bölümüne yerleştirin. İster link isterseniz imaj olarak kullanın. Bu tamamen size kalmış.

Facebook Paylaşım Kodu

Bu kod aracılığıyla Facebook linkine tıklayanlar, sayfanızı Facebook üzerinden paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir sekme ile karşılaşırlar.

<a class="facebook" href="https://facebook.com/sharer.php?u=&lt;?php%20echo%20get_permalink();%20?&gt;" title="Facebook'ta Paylaş" target="_blank">Facebook</a>

Twitter Paylaşım Kodu

Bu kod aracılığıyla Twitter linkine tıklayanlar, sayfanızı Twitter üzerinden paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir sekme ile karşılaşırlar. Hashtag’i değiştirmeyi unutmayın.

<a class="twitter" href="https://twitter.com/intent/tweet?url=&lt;?php%20echo%20get_permalink();%20?&gt;%2F&amp;text=@Sanagrafi" title="Twitter'da Paylaş" target="_blank">Twitter</a>

Google Plus Paylaşım Kodu

Bu kod aracılığıyla Google Plus linkine tıklayanlar, sayfanızı Google Plus üzerinden paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir sekme ile karşılaşırlar.

<a class="googleplus" href="https://plus.google.com/share?url=&lt;?php%20echo%20get_permalink();%20?&gt;" title="Google Plus'da Paylaş" target="_blank">Google+</a>

Linkedin Paylaşım Kodu

Bu kod aracılığıyla Linkedin linkine tıklayanlar, sayfanızı Linkedin üzerinden paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir sekme ile karşılaşırlar.

<a class="linkedin" href="https://www.linkedin.com/shareArticle?&amp;title=&lt;?php%20echo%20get_the_title('');%20?&gt;&amp;url=&lt;?php%20echo%20get_permalink();%20?&gt;" title="Linkedin'de Paylaş" target="_blank">Linkedin</a>

Pinterest Paylaşım Kodu

Bu kod aracılığıyla Pinterest linkine tıklayanlar, sayfanızı Pinterest üzerinden paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir sekme ile karşılaşırlar.

<a class="pinterest" href="http://pinterest.com/pinthis?url=&lt;?php%20echo%20get_permalink();%20?&gt;" title="Pinterest'te Paylaş" target="_blank">Pinterest</a>

Bu kodları eklenti kurmadan sosyal medya butonları oluşturmak için kullanabilirsiniz. Sosyal ağlarda paylaş butonları oluşturmak için WordPress temanıza göre single.php’ye, content.php’ye ya da paylaş butonlarının görünmesini istediğiniz herhangi bir yere ekleyebilirsiniz.

Popular Eğitimler

WordPress Kullanıcı ve Admin Girişi Kontrolü

WordPress’te çok sayıda küçük ve kullanıışlı hazır kodlar var, bu kodlarla sayfalarınızı…

VS Code Snippet Kullanımı

Snippet, vaktimizi daha verimli kullanabilmek için kullanılan kısa kodlardır. Bu yöntemle WordPress’deki…

WordPress Eklentisiz Sosyal Medya Paylaşım Linkleri

Sosyal medya paylaşım butonları eklentisiz nasıl yapılır? Facebook, twitter gibi sosyal mecralarda içeriği paylaşan linkler nasıl verilir? Sosyal medya paylaşım butonu kodları nelerdir?

XAMPP Kurulumu ve Kullanımı | Bilgisayarda PHP Kodları Çalıştırma

XAMPP ile Wordpress localhost kurulumu ve kullanımı, localhost’u sunucuya çevirme hakkında adım adım resimli ve videolu anlatım.

WordPress Category Yazısı Nasıl Kaldırılır?

Category yazısı URL’ler SEO açısından da önemli olduğundan WordPress kurulumlarında bu yazıyı…

WordPress Yorum Başlığını Değiştirme

WordPress içeriklerinize yorum girişlerini açtıysanız yorum formunun üzerinde Şimdi Cevap Yazın ya…