WordPress Ana Sayfadaki Toplam Yazı Sayısını Değiştirme

WordPress sitenizde ana sayfadaki toplam yazı sayısını değiştirmek çok gerekli olmasa da, zaman zaman içerik sayısının yeterli olmaması durumlarında artırılmak istenebiliyor. İhtiyacınızın olması durumunda ana sayfadaki toplam yazı sayısını değiştirmek için öncelikle admin paneline giriş yapın.

Ardından Ayarlar > Okuma sekmesine girin. En fazla gösterilecek blog sayfası adedi yazılı bir kutu göreceksiniz. Bu kutudaki sayıyı WordPress temanıza göre ya da nasıl isterseniz değiştirebilirsiniz. Değişiklikleri kaydet butonuna tıkladığınızda ana sayfanızdaki yazı adedi de değişecektir.

Wordpress Okuma Ayarlari Ana Safya Icerik Sayisi

Bu yöntem yalnızca ana sayfaya etki etmez. Eğer sayfa kodlarında kendi kodunuzu oluşturmadıysanız ya da wordpress tema ayarlarıyla herhangi bir müdahalede bulunmadıysanız, sayfanızın kategori sayfalarının da yazı sayısını etkiler. Yani hem ana sayfa, hem kategori sayfalarındaki yazı sayısını değiştirmiş olursunuz. WP Query ile kendi temanızı oluşturduysanız ya da bir şekilde temada düzenleme yaptıysanız içerik sayısını özellikle belirtmediğiniz sürece yine yukarıda bahsettiğimiz sayı kadar gösterim yapacaktır.

Şunu da unutmayın. Ana sayfada listelenen içerik ne kadar fazla olursa sayfanın açılma hızını olumsuz yönde etkileyecektir. Çünkü daha çok imaj yüklenecek, sayfanın ağırlığı artacaktır.

Popular Eğitimler

Görsellerin Genişlik ve Yükseklik Değerlerini Silme

WordPress’in medya kütüphanesini kullanarak bir imaj eklemek istediğinizde, sistem otomatik olarak imajın…

WordPress’te JPEG Sıkıştırmalarını İptal Etme

WordPress’e bir görsel yüklediğinizde, bu görselin kalitesi %90’a sıkıştırılır ve daha hızlı…

WordPress Eklentisiz Sosyal Medya Paylaşım Linkleri

Sosyal medya paylaşım butonları eklentisiz nasıl yapılır? Facebook, twitter gibi sosyal mecralarda içeriği paylaşan linkler nasıl verilir? Sosyal medya paylaşım butonu kodları nelerdir?

WordPress Veritabanı Otomatik Yedekleme ve Geri Yükleme

Wordpress veritabanı otomatik yedekleme nasıl yapılır? Belirli zaman içerisinde yedeklemesini nasıl sağlarız? Yedeklenmiş bir veritabanı dosyasını sisteme nasıl geri yükleriz?

WordPress SMTP Mail Ayarları Nasıl Yapılır?

WordPress web sitenizde iletişim formu ya da yorumlar gibi otomatik olarak e-posta…

WordPress Admin Paneli Giriş Sayfası Yönlendirme

WordPress’te admin giriş sayfasına wp-admin’den ulaşabiliyorsunuz. Sizden kullanıcı adı ve parola istiyor…