WordPress Ana Sayfadaki Toplam Yazı Sayısını Değiştirme

YouTube'ta Takip Et →

WordPress sitenizde ana sayfadaki toplam yazı sayısını değiştirmek çok gerekli olmasa da, zaman zaman içerik sayısının yeterli olmaması durumlarında artırılmak istenebiliyor. İhtiyacınızın olması durumunda ana sayfadaki toplam yazı sayısını değiştirmek için öncelikle admin paneline giriş yapın.

Ardından Ayarlar > Okuma sekmesine girin. En fazla gösterilecek blog sayfası adedi yazılı bir kutu göreceksiniz. Bu kutudaki sayıyı WordPress temanıza göre ya da nasıl isterseniz değiştirebilirsiniz. Değişiklikleri kaydet butonuna tıkladığınızda ana sayfanızdaki yazı adedi de değişecektir.

Bu yöntem yalnızca ana sayfaya etki etmez. Eğer sayfa kodlarında kendi kodunuzu oluşturmadıysanız ya da wordpress tema ayarlarıyla herhangi bir müdahalede bulunmadıysanız, sayfanızın kategori sayfalarının da yazı sayısını etkiler. Yani hem ana sayfa, hem kategori sayfalarındaki yazı sayısını değiştirmiş olursunuz. WP Query ile kendi temanızı oluşturduysanız ya da bir şekilde temada düzenleme yaptıysanız içerik sayısını özellikle belirtmediğiniz sürece yine yukarıda bahsettiğimiz sayı kadar gösterim yapacaktır.

Şunu da unutmayın. Ana sayfada listelenen içerik ne kadar fazla olursa sayfanın açılma hızını olumsuz yönde etkileyecektir. Çünkü daha çok imaj yüklenecek, sayfanın ağırlığı artacaktır.