WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

YouTube'ta Takip Et →

WhatsApp uygulaması üzerinden sürekli yazışması gerekenler vardır aramızda. Eğer mobilde yavaş kalıyorsanız, WhatsApp’ı masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz. Bu özelliği aktifleştirmek için yapmanız gerekenler çok basit.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web, telefondaki uygulamanın aynısını bilgisayarda kullanılmasına olanak tanıyan web tabanlı bir uygulamadır. Bilgisayarınız üzerinden WhatsApp listenizdeki kişilerle iletişime geçebilir, dosya, fotoğraf ve video alışverişi yapabilirsiniz.

WhatsApp web özelliğini kullanabilmek için akıllı telefonunuzda aktif bir WhatsApp hesabınızın olması gerekiyor. WhatsApp Web’i kullanmak için telefonunuzun internete bağlı olması da şart. İnternet bağlantınız koptuğu takdirde web özelliğini, internet bağlantısı tekrar sağlanana kadar kullanamıyorsunuz. Telefonunuzun şarjı bittiğinde ve kapandığında da aynı sorun geçerli. Her koşulda telefonunuzun açık ve internete bağlı olması gerekiyor.

WhatsApp Web Özelliği Nasıl Kullanılır?

  1. WhatsApp Web özelliğini kullanabilmek için bilgisayarınızın tarayıcısından web.whatsapp.com adresine girin.
  2. Telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın ve Android ise Sohbetler > Menü > WhatsApp Web, iPhone ise Ayarlar > WhatsApp Web seçeneğini seçin.
  3. Bilgisayarınızın ekranındaki QR kodunu telefonunuzdaki WhatsApp ile tarayın.

Tarama işlemi başarılı olduğu takdirde WhatsApp Web üzerinden, sanki telefondaymış gibi konuşmalara başlayabilirsiniz.