Whatsapp’ın Bilinmeyen Özellikleri ve İpuçları

En yaygın mesajlaşma programlarından biri olan Whatsapp’ın az bilinen özelliklerinden bahsedeceğim. Bu özelliklerden bazılarını kullanamıyorsanız muhtemelen işletim sisteminiz desteklemiyordur. Bazı özellikler sadece IOS ya da sadece Android’de kullanılabiliyorken, bazıları da her iki türdeki cihazlarda da geçerli olabiliyor.

Whatsapp’ta Yazı Stilleri Nasıl Değiştirilir?

Whatsapp Fontu Nasıl Değiştirilir? Whatsapp mesajlarını bazı küçük ipuçlarıyla renklendirmeniz mümkün. Whatsapp’ta yazı ile ilgili değişiklikler için önüne ve arkasına işaretler ve özel karakterler koyuyoruz. Mesela Whatsapp’ta bir metni kalın yapmak için metnin önüne ve arkasına asteriks (*) koyun. Örneğin: *Merhaba*. Metni italik yapmak için alt çizgi (_) kullanın. Örn: _Merhaba_. Üstü çizgili olmasını istiyorsanız da ~ işaretini kullanabilirsiniz. Örn: ~Merhaba~. Whatsapp’ta yazı stillerini değiştirmek için kombinasyonda da bulunabilirsiniz. Tüm bu özellikleri _*Selam*_ şeklindeki gibi bir arada da kullanabiliyorsunuz.

Whatsapp Yazi Fontu Degistirmek

Grup İstatistikleri

Whatsapp’ta en çok kimlerle konuştuğunuzu öğrenebilirsiniz. Settings > Data and Storage Usage > Storage Usage seçeneğine girerek sohbetiniz boyunca kaç fotoğraf, video, sesli mesaj yollandığını, toplam kaç mesaj bulunduğu gibi istatistik verilerini görebiliyorsunuz. Bu mesajları silerek ya da sadece fotoğraflar, videolar gibi medya dosyalarını silerek telefonunuzda yer açabilirsiniz.

Whatsapp Konuşmalarında Mesajlar Favorilere Nasıl Eklenir?

Sohbet sırasında bazı mesajları favorilere eklemek isteyebilirsiniz. Örneğin; biri size bir adres yollamış olabilir ya da sonradan ulaşmanız gereken bir mesaj. Böyle durumlarda mesajı seçin ve yıldız ikonuna tıklayın. Settings > Starred Messages altında, favorilere eklediğiniz mesajları görebilirsiniz.

Whatsapp’ta Grup Mesajları Sessize Nasıl Alınır?

Whatsapp gruplardan gelen bildirimlerden sıkıldıysanız ya da o sırada bir işiniz varsa grup bildirimlerini sessize alabilirsiniz. Gruptayken seçeneklerine tıklayın ve Mute Notifications‘u seçin. Sonrasında ne kadar süreliğine sessize almak istediğinizi seçebileceğiniz bir ekran geliyor. 8 saatlik, 1 haftalık ya da 1 yıllık sessize almak mümkün.

Whatsapp Fotoğrafların Telefona Kaydedilmesi Nasıl Engellenir?

Whatsapp konuşmalarında size gönderilen fotoğraflar ve videolar otomatik olarak cep telefonunuza kaydedilir. Bunu engellemek için Settings > Chats bölümünde Save to Camera Roll seçeneğini pasifleştirmeniz gerekir. Böylece gelen medyalar otomatik olarak kaydedilmeyecektir.

Whatsapp Save To Camera Roll

Kişinin Kısa Yolu Ana Sayfaya Nasıl Eklenir?

Gün içinde biriyle çok fazla iletişim kuruyorsanız, o kişinin ya da grubun kısayolunu ana sayfaya ekleyebiliyorsunuz. Kişinin sohbet penceresine girin, seçeneklere tıklayın ve More > Add Shortcut ile ana sayfanıza eklemiş oluyorsunuz.

Siri Kullanarak Gruba veya Sohbete Mesaj Nasıl Gönderilir?

Apple’larda Siri’yi kullanarak telefonu elinize almadan mesaj gönderebilirsiniz. Önce “Hey Siri, Whatsapp mesaj gönder” deyin. Önce kime, sonra da ne göndermek istediğinizi soracak.

Popular Eğitimler

iPhone Nasıl Resetlenir? Telefon Sıfırlama ve Fabrika Ayarlarına Döndürme
iPhone Nasıl Resetlenir? Telefon Sıfırlama ve Fabrika Ayarlarına Döndürme

iPhone sıfırlama, resetleme (hard reset), telefon formatlama ve fabrika ayarlarına döndürme işlemi…

Whatsapp’ın Bilinmeyen Özellikleri ve İpuçları
Whatsapp’ın Bilinmeyen Özellikleri ve İpuçları

En yaygın mesajlaşma programlarından biri olan Whatsapp’ın az bilinen özelliklerinden bahsedeceğim. Bu…

Kaybolan veya Çalınan iPhone Nasıl Bulunur?
Kaybolan veya Çalınan iPhone Nasıl Bulunur?

Bir doğa yürüyüşü sırasında iPhone’un ormanda, çalılıklarda kaybolduğunu ya da evde nerede…

iPhone Batarya Ömrü Nasıl Öğrenilir?
iPhone Batarya Ömrü Nasıl Öğrenilir?

Cep telefonlarının bataryaları zaman içinde zayıflamaya başlar. Bataryaları zayıflayan telefonlar ise verimli…

iPhone’da Ücretsiz Müzik İndirmek ve Çevrimdışı Müzik Dinlemek (2020)
iPhone’da Ücretsiz Müzik İndirmek ve Çevrimdışı Müzik Dinlemek (2020)

iPhone kullanarak Youtube’dan ya da internetten şarkı / müzik indirmek uygulama aracılığıyla…

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Gönderilir?
iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

iPhone ile çektiğiniz fotoğrafları, Macbook ve Windows işletim sistemli bilgisayarlara nasıl atabileceğiniz…