Siteye Whatsapp Canlı Destek Butonu Nasıl Eklenir?

Youtube'da Takip Et →

Müşterilerinizin sizinle iletişime geçmeleri ve canlı destek sağlamak için web sayfasına Whatsapp butonu ve canlı chat özelliği ekleyebilirsiniz. Web sitenize canlı WhatsApp destek hattı iletişim butonu eklemek ve sitenize gelen ziyaretçilerin bu buton aracılığıyla sizin WhatsApp numaranızla iletişime geçmeleri için yapılması gerekenleri anlatıyorum.

Bunu teknik destek hizmeti verdiğiniz alanlarda, e-ticaret sistemine sahip alışveriş sitelerinde, online hizmet sunduğunuz alanlarda kullanabilirsiniz. Sitenizi ziyaret eden ziyaretçi tek tıklama ile sizinle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilecek. Bunun için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

<script type="text/javascript">
  (function () {
    var options = {
      whatsapp: "905559998877",
      call_to_action: "Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?",
      position: "left",
    };
    var proto = document.location.protocol, host = "getbutton.io", url = proto + "//static." + host;
    var s = document.createElement('script'); s.type = 'text/javascript'; s.async = true; s.src = url + '/widget-send-button/js/init.js';
    s.onload = function () { WhWidgetSendButton.init(host, proto, options); };
    var x = document.getElementsByTagName('script')[0]; x.parentNode.insertBefore(s, x);
  })();
</script>

Sitenizde bir ikona, mesela Whatsapp ikonuna ya da İletişime Geç şeklindeki bir metine Whatsapp canlı chat linki de verebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki Whatsapp’a ait linki sayfamızda, link vermek istediğimiz noktada kullanmamız gerekir. Sayfanızın kodları üzerinde düzenleme yapabilecek bilgiye sahipseniz aşağıdaki linki rahatlıkla kullanabilirsiniz.

<a href="https://wa.me/905559998877" target="_blank" rel="noopener noreferrer">
  WhatsApp
</a>

Bunu sayfanızda kullanırken irtibat numarasını değiştirmeyi unutmayın.