Web Sitesine PDF Dosyası Nasıl Yerleştirilir?

Ağustos 2018
YouTube'ta Takip Et

Sunucudaki PDF dosyalarını bir web sitesine eklemek veya embed etmek için birkaç satırlık kod gerekiyor sadece.Embed edilmiş PDF dosyasında Zoom In ve Zoom Out butonları ile görüntü üzerinde yakınlaştırma ve uzaklaştırma ile sayfalar arası geçiş yapabiliyorsunuz.

Kullanımı çok kolay, siteye entegre edilmesi de bir o kadar kolay. HTML sayfalarına JavaScript kullanmadan PDF embed etmek için 3 farklı yol var.

Object ile PDF Embed

Aşağıdaki object kodlarını web sayfanıza yerleştirmek bir çözüm. Bazı durumlarda bu kodlar desteklenmeyebiliyor. Desteklenmeyen cihazlarda bu kodun çalışmasını sağladığınızda, PDF embed kodunun çalışmadığını belirtmek için aşağıdaki paragraf kullanılabilir. Paragrafı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, paragraf içerisinde pdf dosyasının indirilmesine olanak tanıyan Download PDF linki de mevcut.

Embed ile PDF Embed

Embed de Object gibi kullanım alanına sahip. Ancak tarayıcı PDF gösterimini desteklemiyorsa herhangi bir mesaj çıkarmıyor.

IFrame ile PDF Embed

Kullanım alanı daha geniş olan kod iFrame. Desteklemediğine dair bir mesaj da çıkarabiliyor üstelik.

Web sayfanızda PDF’e link vererek, kullanıcının PDF’i bilgisayarına indirmesini de sağlayabilirsiniz elbette. Yukarıdaki kodlar PDF’i web sayfasında yayınlamak, ziyaretçilerin indirmeden PDF’in görüntülenmesini sağlamak için kullanılıyor.

Gözden kaçırdığım veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.