Web Sitenize Facebook Canlı Chat Sohbet (Messenger) Kurulumu

YouTube'ta Takip Et →

Canlı chat sistemleri, müşterilerin ya da kurumunuzla ilgili bilgi almak isteyenlerin sizinle kolayca iletişim kurabilmeleri için kullanabilecekleri yöntemlerden biri. Konuşma başlatmak isteyenler, web sayfanızın sağ altında yer alan küçük Messenger butonuna tıklayarak sizinle doğrudan Facebook sayfanızdaki chat aracılığı ile iletişim kurabiliyorlar. Bu uygulamanın avantajı şu, kullanıcılar sizinle iletişime geçmek için web sitenizden çıkmak zorunda kalmıyorlar, e-ticaret siteleri için oldukça önemli.

Facebook Messenger Chat scripti, müşterilerin veya ziyaretçilerin size mesaj bırakmasını sağlar. Dolayısıyla bu da müşteri ile sizin etkili iletişim kurmanıza vesile olur. Siteye chat scripti kurmak ücretsiz, ancak bunun için kurumunuza ya da size ait Facebook sayfanıza ihtiyaç var. Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızdan, Facebook sayfanıza girerek mesajları okuyabileceğiniz gibi, mobil cihazlardan da Facebook’un uygulamalarından olan Facebook Page Manager uygulaması aracılığıyla ziyaretçilerinizden gelen mesajları okuyabilirsiniz.

Renk olarak kişiselleştirme seçeneğinizin olması gibi, otomatik cevaplarda da müşterinizi tutar ve anında gerçek zamanlı sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz müsait olmadığınız zamanlarda bazı sorulara Messenger botlarının da yanıt vermesini sağlayabilirsiniz.