VS Code’da Emmet Nasıl Kullanılır? Kod Yazımını 3x Hızlandırın

Visual Studio Code ile birlikte gelen emmet ile hızlı bir şekilde HTML ve CSS kodlayabiliyor ve zamandan tasarruf edebiliyoruz. Zaten en önemli özelliği zaman kazandırması. Bu nedenle birçok yazılımcı kodlama yapmadan önce kullanacağı metin editörüne, emmet eklentisini mutlaka kurar. Ben VS Code kullandığım için bu eklenti, program ile birlikte geliyor zaten. Onun için eklenti kurmamıza gerek kalmıyor. Siz başka bir metin editörü kullanıyor olabilirsiniz ve emmet eklentisi yazılımın içinde gelmiyor olabilir. Emmet’i sonradan bir eklenti kurar gibi kurmanız da mümkün. Bunu nereden yapabileceğinizi videonun sonuna doğru anlatacağım. Şimdi emmet’i nasıl kullanabileceğimizi ve bu konuda kendimizi geliştirmek için neler yapabileceğimizi görelim.

Web Geliştiriciler için Emmet Nasıl Kullanılır?

Öncelikle emmet’i öğrenmek için emmet.io adresinden faydalanabiliriz. Bu adreste emmet teknolojisine ait her şeyi bulabileceğiniz dokümanlar bulunuyor. Emmet teknolojisi aslında VS Code’dan bağımsız bir teknoloji. Emmet’i Sublime Text, Atom, Code, Eclipse, TextMate gibi büyük firmaların destekliyor, yani bu programlar emmet aracını da dahil ederek kuruluyorlar.

EmmetVisual Studio Code Emmet

Emmet kodlarını Emmet Cheat Sheet adresine girerek tek bir sayfada görebilirsiniz. Buradaki kodlar HTML ve CSS kodlamasını hızlandırmak için kullanacağınız kodlardır.

Popular Eğitimler

VS Code Live Server ve Live Server Web Extension

VS Code Live Server ile HTML ve CSS gibi statik sayfalarınızı, ister…

Web Sitesine Dark Mode / Gece Modu Nasıl Eklenir?

Karanlık modlar göz yormayan görünümüyle hayatımızın her alanına giriyor. YouTube, Whatsapp, Android,…

Htaccess ile Resimlerin Çalınmasını Engelleme

Hotlink koruması ile web sitesindeki resimlerin çalınması nasıl engellenir? Hotlink protection cpanel üzerinden nasıl etkinleştirilir? Htaccess kullanarak resim çalınmasını engellemenin yolları nelerdir?

WampServer Kurulumu ve Kullanımı

Bilgisayara yerel sunucu kurmak için server uygulamalarından faydalanırız ve bu uygulamalarla PHP…

Google Fontlarını WOFF Formatında İndirerek Sunucuda Kullanmak

Site hızı optimizasyonu ve performans testlerinde daha yüksek sonuç alabilmek ya da…

cPanel ile 1 Dakikada WordPress Kurulumu

Bu eğitimde WordPress kurulumu yapacağız, ama WordPress’i cPanel üzerinden kuracağız. Bir hosting…