En İyi Ücretsiz Video Siteleri

YouTube'ta Takip Et →

Video projelerinizde, sosyal medyada video içerikli görüntüler oluştururken ya da sunumlarınızda videolara yer vermek istediğinizde videoları çekmek yerine bu tip amaçlar için kullanabileceğiniz kaliteli ve ücretsiz video stok sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Videoların çoğu Creative Commons Zero lisansı ile lisanslanmış. Zaten lisans türleri, videoların açıklamaları veya özellikleri kısmında görebilirsiniz. Kimi kişisel kullanımlar için olsa da, ticari kullanım için izin verilen videolara da ulaşabilirsiniz. Videoları kullanırken herhangi bir izin almanız ya da kullanım alanlarında referans göstermeniz gerekmiyor. Dolayısıyla basit projeler için video stok sitelerine yüksek bedeller ödemek yerine, buradaki videolardan faydalanabiliyorsunuz.

Ücretsiz videoya ihtiyacım olduğu zaman daha çok Pexels Video sitesini kullanıyorum. Pexel’in ücretsiz stok fotoğraf sitesi de var, bu da video versiyonu. Bu sitenin yanısıra IgniteMotion, Vidsplay, XStockVideo, MotionElements stok sitelerinde de ücretsiz video temin etmeniz mümkün.