Popüler sosyal medya platformlarından Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Google+, Youtube ve Linkedin’in 2017 yılında güncel profil ve kapak fotoğrafı boyutları nelerdir? Sosyal medya görsel boyutları nasıl ayarlanır? Paylaşılan görseller hangi boyutlarda olmalıdır?

Sosyal medyalar ilk olarak göze hitap eder ve ister bireysel kullanıcı olun, ister firma olun göze hoş gelmeyen bir sayfaya sahipseniz, takipçi sayınızı artırma şansınız çok azdır. Ancak göze hitap eden ve ilk ziyarette etki bırakan bir yapınız varsa o zaman bir ziyaretçi daha kazanmışsınız demektir.

Sosyal mecrada kullandığınız profil fotoğrafı kadar cover görseli denilen kapak fotoğrafı da önemlidir. Çoğu sosyal medya platformu hem profil hem kapak fotoğrafı yüklememize olanak tanır. Zaten böyle de olmalı, çünkü ancak bu şekilde sosyal mecraları kişiselleştirebildiğimizi hissederiz ve onları benimseriz. Bu boyutlar günümüze kadar birçok defa değişti, bu sayfada 2017 için en güncel boyutları bulabilirsiniz.

Markanızın ya da kendi sayfanızın sosyal medya hesaplarındaki tasarımlarının hangi boyutlarda olduğunu bilmek yapacağınız tasarımı birebir etkileyecektir. Pazarlama stratejisi açısından önemli olan sosyal medya kapak görsellerinin ve profil imajlarının boyutları nedir, kaç pikseldir? Düzgün görünmesi için hangi boyutlarda tasarım yapılması gerekir? Biraz da bunlardan bahsedelim.

Google Plus Sosyal Medya Tasarım Ölçüleri

Twitter Sosyal Medya Tasarım Ölçüleri