Skrill’den Payoneer’e Para Transferi Nasıl Yapılır?

Skrill ve Payonner, freelancer olarak yurt dışı ile iş yapanların kullandığı, çevrimiçi finansal işlemlerini halledebildiği finans şirketleridir. Daha önce ülkemizde sıklıkla kullanılan Paypal‘in kapanmasından sonra ödemeleri alabilmek için yeni alternatif arayanlar ve stok fotoğrafçılıkla ilgilenenlerin yöneldiği bu iki site, ödemelerinizi alabileceğiniz sitelerden.

Önceki adıyla Moneybookers olarak bilinen Skrill’in benim kullandığım bankaya (EnPara) transfer hizmetini durdurması üzerine Skrill hesabımdaki parayı Payoneer’e yolladım ve bu yazıda sizinle Skrill’den Payooner’e nasıl para yollanır, para transferi nasıl yapılır, bundan bahsedeceğim.

Payoneer üzerinde hesabı olanlar Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İngiltere’de otomatik çevrimiçi hesaba sahip olurlar. Amerika’daki hesabına USD, Almanya’dakine euro ve İngiltere’deki hesabına pound aktarımı yapabilirler. Banka bilgilerimizi Payoneer hesabındaki Receive > Global Payment Service seçeneği altında görebiliyoruz. Bu sayfaya birazdan ihtiyacımız olacak.

Skrill’den Payoneer’e para transferi nasıl yapılır?

Öncelikle Skrill hesabında yeni bir banka hesabı açmamız gerekiyor. Cards and Bank Accounts sekmesi altında Add Bank Account butonuna tıklıyoruz ve karşımıza bir form bilgisi çıkıyor.

Country seçeneğinde hangi ülkeye para transferi yapmak istediğimizi seçiyoruz. Euro için Germany, pound için United Kingdom ve dolar için United States of America seçeneğini seçmemiz gerekir öncelikle.

Almanya hesabına para transferi: Almanya’yı seçtiğimizde iki form seçeneği çıkıyor karşımıza. Swift alanına Payoneer’deki EUR hesabı altında BIC değerinin karşılığını yazmamız gerekiyor. Wirecard Bank’ın Swift kodu WIREDEMM. IBAN değeri için de BIC’ın altındaki IBAN numarasını yazarak hesap ekleme işlemi yapabiliyoruz.

Skrill Bank Account Germany

İngiltere hesabına para transferi: İngiltere’yi seçtiğimizde de yine karşımıza iki seçenek çıkıyor. İngiltere banka hesabı için Payoneer’den GBP hesabına tıklayarak erişebiliyoruz bilgilere. Sort Code ve Account Number’ı olduğu gibi yazabiliriz.

Amerika hesabnıa para transferi: Amerika’yı seçtiğimizde daha fazla seçenek çıkıyor karşımıza. Amerika’daki hesap ise Payoneer’deki USD sekmesine karşılık geliyor. Bank Code seçeneğine Routing (ABA) seçeneğindeki numarayı girmemiz gerekiyor. Account Number’a hemen altındaki Account Number’ı, Account Type olarak da Checking seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

Skrill Para Transferi Withdraw

Hesap ekledikten sonra yine Skrill üzerinde Cards and Bank Accounts sayfasının sağ tarafında yer alan Withdraw seçeneğini seçiyoruz para göndermek için. Karşımıza parayı gönderebileceğimiz hesabı seçmemizi ve kaç para göndereceksek onun değerini girmemizi sağlayan bir sayfa çıkıyor. Bu bilgileri de girerek Skrill’den Payoneer’e para transferi gerçekleştirebiliyoruz.

Popular Eğitimler

AliExpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır?
AliExpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır?

AliExpress dönemin ucuz yollu alışveriş sitelerinden biri. Merkezi Çin’de bulunan ve birçok…

Google Keep ile Fotoğrafları Yazıya Dönüştürmek
Google Keep ile Fotoğrafları Yazıya Dönüştürmek

Google Keep en çok kullandığımız not alma uygulamaları arasındadır. Günden güne kendini…

Youtube Videolarını Tarayıcıdan Bağımsız Masaüstünden İzlemek
Youtube Videolarını Tarayıcıdan Bağımsız Masaüstünden İzlemek

Youtube videolarını tarayıcı üzerinde Youtube.com’a girerek izlemek gerekiyordu. Daha sonra miniplayer özelliği…

Gmail Filtreleri Nasıl Kullanılır?
Gmail Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Gmail filtreleriyle Gelen Kutusu’ndaki mailleri yönetin. Filtreleri kullanarak mailleri etiketleyebilir, silebilir, yönlendirebilirsiniz.

SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler
SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

SEO‘nun iyi olması demek yalnızca anahtar kelimeler veya sayfalar arası bağlantılar demek…

Google Analytics ile Spam Siteler ve Sahte Trafik Nasıl Engellenir?
Google Analytics ile Spam Siteler ve Sahte Trafik Nasıl Engellenir?

Google Analytics‘i web sitemizin istatistiklerini tutmak için kullanıyoruz. Peki referrer spam trafik…