Ana SayfaAdobe PremierePremiere’de Hareketli Nesneler Nasıl Bulanıklaştırılır?

Premiere’de Hareketli Nesneler Nasıl Bulanıklaştırılır?

YouTube'ta Takip Et →

Videolarda hareketli nesneleri takip ettirmek başlı başına bir olay. Programlardaki tracking özelliğini kullanarak takibe alınan nesnelere yine Adobe Premiere‘de bulanıklaştırma efekti vermeniz gerekebiliyor. Yüz sansürlemek, sigara bulanıklaştırmak veya görüntüye girmiş bir billboard reklamı bulanıklaştırmak, bir tişörtteki markayı ya da bir arabanın logosunun görünmemesini sağlamak gibi farklı alanlarda kullanılabilir bu derste öğrenecekleriniz.

İşte bu noktada hareketli nesnenin takip işlemini yaptığınız zaman sadece bulanıklaştırma efekti değil, mozaik efekti veya program imkanları dahilinde başka efektleri de rahatlıkla verebilirsiniz.

Bu Türkçe Adobe Premiere dersinde Premiere’de Yüz Nasıl Sansürlenir?, Premiere’de Sigara Nasıl Bulanıklaştırılır?, Adobe Premiere’de Blur Nasıl Yapılır?, Video Nasıl Bulanıklaştırılır?, Premiere’de Sansür Nasıl Eklenir?, Video Bulanıklaştırma Efekti Nasıl Verilir?, Görüntüye Bulanıklık Nasıl Verilir? sorularına yanıt vermeyi amaçladım. Umarım faydalı olmuştur.

Gözden kaçırdığım veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.