Photoshop’ta Font Awesome İkon Fontları Nasıl Kullanılır?

YouTube'ta Takip Et →

Web siteleri için Font Awesome Nasıl Kullanılır? adlı makalede kodladığımız sitelerde Font Awesome ikonlarının kullanımından bahsetmiştim. Şimdi ise yine aynı ikonları Photoshop, Illustrator gibi masaüstü uygulamalarında nasıl kullanabileceğimizden bahsedeceğim.

Hazırladığımız bazı tasarımlarda ikonlar kullanmamız gerekebiliyor. Örneğin; bir kartvizit tasarımında telefon ve mail ikonlarına mutlaka yer veriyoruz. Bir afiş ya da broşür tasarlarken de sosyal medya ikonlarını kullanmamız gerektiği zamanlar da oluyor. Bu tip önemli ve sıklıkla kullandığımız ikonların vektörlerini araştırmakla vakit kaybetmeyip, direkt olarak ikon fontlarından faydalanabiliriz.

Font Awesome adresine girerek fontları indirebilirsiniz. Fontlar, Windows ve Mac bilgisayarlar tarafından destekleniyor. İndirdiğiniz font dosyalarını, bilgisayarınızın Fonts klasörüne kopyalıyorsunuz ve ikonlar çalışmaya başlıyor. İkonlar için özel karakterleri, yine Font Awesome adresinde bulabiliyorsunuz. Font Awesome kullanımı hakkında bilgileri ve adım adım font kurulumunu videoda izleyebilirsiniz.