Photoshop’ta Kavis Aracı (Curvature Pen Tool) Kullanımı

YouTube'ta Takip Et →

Adobe Photoshop‘un 2018 versiyonu ile birlikte yeni bir aracımız oldu. Curvature Pen Tool (Kavis Aracı), standart pen aracına benzer mantıkta çalışıyor ama avantajı şu. Tek bir araçla çok daha kolay bir şekilde şekil çizmemizi, pratik yöntemlerle kavisler ve köşe noktaları oluşturmamızı, path ve shape’ler oluşturmamızı e görseller üzerinde seçim yapabilmemizi sağlıyor.

Pen aracınınki gibi kontrol zorluğu veya klavye kısayollarını hatırlamak gibi bir mecburiyet yok Curvature Pen aracı ile. Bu aracı kullanarak path’lere kolaylıkla ekstra point ekleyebiliyor ve önceden eklediğiniz point’ler üzerinde düzenleme yapabiliyorsunuz.

Curvature Pen aracını bir görseli path’e ya da shape’e dönüştürürken ya da bir nesneyi dekupe ederken kullanabiliyoruz. Bu aracı kullanırken çizilen çizginin rengi ve kalınlığını da düzenleyebiliyoruz. Pen aracı ile kavisli çizimler yapmak ve dekupe yapmayı öğrenmek için videoyu izleyin.

Kavis Aracı Kısayolu ile Pratik Kullanım

Adobe Illustrator’de curve aracını seçmeden, pen aracını kullanarak eğik ve dairesel çizgileri hızlı ve sorunsuz bir şekilde çizin.