Çektirdiğiniz fotoğraflarda dişleriniz sarı çıkıyorsa, dişlerinizi doğal ve gerçekçi görünmesini sağlayarak beyazlatmanız mümkün. Photoshop ile dişleri beyazlatmanın çeşitli yöntemleri var. En hızlı ve kolay yolu birazdan öğreneceksiniz. Bu yöntem özellikle düğün fotoğraflarında gelin ve damadın dişlerini beyazlatmak için kullanılabiliyor veya vesikalık fotoğraf çekimleri gibi portre çekimlerde gülümseyenlerin dişlerine uygulanabiliyor.

  1. Dişleri beyazlatmak istediğiniz fotoğrafı açın ve Lasso Tool (L) ile dişleri kapsayacak şekilde seçiminizi yapın.

  2. Image > Adjustments > Hue/Saturation (Ctrl + U) ile Hue/Saturation penceresini açın. Sarı olan dişleri beyazlatmak için Yellow’u seçmeliyiz. Böylece yapacağımız renk oynamaları sarı renkler üzerinde etkili olacaktır. Saturation değerini düşürüp, Lightness değerini fotoğraftaki dişlerin sarı rengine göre istediğimiz sonucu alana dek artırın.

  3. Fotoğraftan fotoğrafa farklılık gösterse de, yukarıdaki görsele yakın değerler dişleri beyazlatmaya yetecektir. Photoshop ile diş beyazlatma işleminin birçok yolundan en basiti bu. Gözünüze güvenip dişlerin rengi ile yapay görünmeyecek şekilde oynadığınıza dikkat edin. İşlem bu kadar.