Ana SayfaAdobe PhotoshopPhotoshop’ta Kapsamlı Arama Özelliği

Photoshop’ta Kapsamlı Arama Özelliği

YouTube'ta Takip Et →

Photosop’un yeni sürümüyle birlikte Photoshop içerisinde arama yapabilmeniz mümkün. Photoshop’un arama özelliği uygulama içi arama deneyimi sunuyor ve menülerdeki ya da araç kutusundaki nesneleri hızlıca bulabilmenize olanak tanıyor.

Örneğin Lasso aracının menülerde ya da araç kutusunda nerede olduğunu unuttunuz diyelim. O araca Photoshop arama özelliğini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Arama özelliğini başlatmak için Ctrl/Cmd + F tuşlarına basmanız yeterli. Photoshop içinde, içine metin yazabileceğiniz küçük bir popup pencere çıkıyor ve siz de aramak istediğiniz nesneyi yazarak bulabiliyorsunuz.

Son kullanılan dosyalar arasında, açık olan dosyalarda, katmanlarda, akıllı nesnelerde, menü ve araçlarda, önceden tanımlanmış yeni belge ayarlarında, Photoshop’ta işinize yarayabilecek birçok yerde arama yapabiliyorsunuz. Yardım alabileceğiniz Adobe Help ve stok fotoğraflara ulaşabileceğiniz Adobe Stock da arama yapabileceğiniz yerlerden. Yardıma ihtiyacınız olduğunda ya da projeleriniz için stok fotoğraflar kullanmanız gerektiğinde az sayıda tıklama ile kolayca bunlara kolayca ulaşmak mümkün.

Gözden kaçırdığım veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.