Photoshop’ta 3D Harita Nasıl Yapılır?

YouTube'ta Takip Et →

Photoshop içerisine aktardığınız bir harita vektörünü sadece tek bir tıkla üç boyutlu haritaya dönüştürebileceğiniz bir yöntemden bahsediyorum. Harita haricinde her türlü vektörle de profesyonel görüntüler oluşturabilirsiniz. İnfografik çalışmalarınızı renklendirebilir, sunumlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Photoshop ile vektör çizimlerden 3D map / harita yapımı oluşturucusu Photoshop action’ları kullanarak basit bir şekilde kendinize profesyonel görünümlü 3D harita oluşturabilirsiniz. 3D harita yapımı için önce haritasını oluşturmak istediğiniz şehrin, ülkenin ya da bir alanın vektörünü Photoshop’a aktarın. Üç boyutlu harita olmasını istediğiniz bu görseli Photoshop action vasıtasıyla çalıştırın. Karşınıza zemini olan, mimari ve ağaç, çalı, göl, su birikintisi, nehir gibi doğal ikonları yerleştirebileceğiniz seçenekler de çıkıyor.

3D haritanızı çim, kum, kar, kurumuş toprak yüzeyi ve tahta ile hızlıca kaplayabileceğiniz seçenekler de mevcut. Haritanızda rota oluşturarak 3 boyutlu rota özelliği ile rotanızı üç boyutlu olarak harita üzerinde, doğru perspektifle konumlandırabilirsiniz.

3D harita oluşturucusu tekniğini özellikle infografik çalışmalarınızda, web tasarımlarınızda, sunumlarınızda kullanabilirsiniz. Burada sadece harita oluşturmak için değil, Photoshop ile herhangi bir vektör şekilden yeryüzü gibi görünen bir etki alabilirsiniz.