OBS Studio’dan Canlı Yayın Uygulaması Zoom’a Ekran Paylaşımı Nasıl Yapılır?

YouTube'ta Takip Et →

Zoom uygulaması, pandemiye kadar çok da bilinen bir uygulama değildi. Pandemi ile birlikte özel ders verenlerin, sporcuların, özel hizmet alanların başvurduğu, toplantıların yapıldığı bir canlı yayın platformu oldu. Ekran görüntülerini paylaşarak içeriklerini sunan, bir şeyler öğretmeye çalışanlar da OBS’nin olanaklarından faydalanarak bunu yapmak istiyorlar. Bu durumda Zoom’da OBS ekranını görüntüleme ihtiyacı doğuyor.

Yayın yaparken ya da ekran görüntüsü alırken OBS Studio’yu kullanıyorsanız ve aynı zamanda canlı yayın uygulamalarından Zoom’a, OBS’de yakaladığınız ekranı aktarmak, ekranınızdaki bir görüntüyü paylaşmak istediğinizde yapmanız gerekenleri anlatacağım bu eğitimde.

Bu eğitim zaten Zoom ve OBS Studio’yu kullananları ilgilendirdiği için, bilgisayarınızda OBS Studio ve Zoom uygulamalarının kurulu olduğunu varsayıyorum. Kurulu değilse de kendi sayfalarına girerek iki uygulamayı da rahatlıkla indirebilirsiniz. Bu uygulamaların linklerini ve bu eğitimde gördüğünüz diğer linkleri de aşağıya bırakacağım. Bu iki uygulamanın da son sürümlerinin bilgisayarınızda kurulu olduğuna emin olun.