Bilgisayarınıza Nostaljik İşletim Sistemi Windows 95 İndirin

YouTube'ta Takip Et →

24 Ağustos 1995 tarihinde kullanıma getirilen Windows 95, o dönemlerde teknoloji dünyası için önemli bir yere sahipti. Geliştirici Felix Rieseberg, Windows işletim sisteminin kullanıcılarla ilk defa buluştuğu sürümlerden birini, Windows 95’i günümüz bilgisayarlarında çalıştırabilir hale getirmiş.

Başlat butonu, Microsoft Paint, mayın tarlası ve can sıkıntımıza ilaç olan kağıt oyunu Solitaire’in de içinde bulunduğu Windows 95 İşletim Sistemi, bilgisayarınıza bir uygulama gibi indirerek kullanabiliyor, uygulamayı bilgisayarınızı kasmadan, kolaylıkla çalıştırılabiliyorsunuz.

Windows 95 Nasıl İndirilir?

Günümüzde GB’larla ölçülen işletim sistemlerine karşın Windows 95 sadece 125mb boyutunda ve hem Linux, hem MacOS, hem de Windows için indirilebiliyor. Windows 95 indirmek için buradan Github sayfasına erişip ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Windows 95’i çalıştırdıktan sonra Win 95’i çalıştıran yardımcı programları, Paint gibi uygulamaları ve Solitaire gibi nostaljik oyunları görebiliyorsunuz. Eğer Windows’un eski sürümlerini kullandıysanız, tarihi hatırlayarak Vay be diyeceğinize eminim.