iPhone Nasıl Resetlenir? Telefon Sıfırlama ve Fabrika Ayarlarına Döndürme

YouTube'ta Takip Et →

iPhone sıfırlama, resetleme (hard reset), telefon formatlama ve fabrika ayarlarına döndürme işlemi nasıl yapılır? iPhone nasıl sıfırlanır ve kurulumu nasıl yapılır, adım adım gösteriyorum. iPhone reset atmak 6, 7, 8 Pro, 9, 10, 11 ve Max versiyonlarında geçerli.

iPhone resetlemek (hard reset), sıfırlamak ve telefon formatlamak, fabrika ayarlarına döndürmek demek, iPhone’u satın aldığınızdaki ve ilk defa kullandığınızdaki başlangıç ekranına döndürmek demektir. Telefonu sıfırladığınızda telefonunuzda bulunan tüm kişiler, görseller, videolar, uygulamalar tamamen silinir ve yeni alınmış bir telefon görüntüsüne döner. iPhone telefonu 2. el olarak satmak ya da teknik servise gönderirken size ait olan tüm kişisel bilgilerin görünmemesi için içindeki tüm bilgileri tamamiyle kaldırmak gerektiğinde telefonu resetlemek isteyebilirsiniz.

iPhone’u fabrika ayarlarına döndürmeden önce cihazınızdaki önemli verileri yedekleyin. Ayarlar > iCloud > Yedekleme seçeneğini aktif edin veya aktifse son yedeklemenin ne zaman yapıldığını kontrol edin. Böylece verilerinizin yedekleri iCloud hesabınızda saklı olur.