iPhone Batarya Ömrü Nasıl Öğrenilir?

YouTube'ta Takip Et →

Cep telefonlarının bataryaları zaman içinde zayıflamaya başlar. Bataryaları zayıflayan telefonlar ise verimli artırmak için düşük performans sağlarlar. Bu durumun canınızı sıkmaması için önemlerinizi önceden almanız gerekebilir.

Bataryanın Ömrünü Uzatmak İçin Ne Yapılır?

Bataryanızın ömrünü uzatmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var elbette. Telefonu şarj ederken kullanmamak, sabaha kadar şarjda bırakmamak, aşırı soğuktan korumak, arka planda çalışan uygulamaları kapatmak, ekran parlaklığını maksimum düzeyde kullanmamak, hatta parlaklığı ortama göre otomatik ayarlayan ayarla kullanmak, gereksiz bildirimleri kapatmak gibi belli başlı önlemleri sayabiliriz.

iPhone Batarya Ömrü Nasıl Öğrenilir?

iPhone’ların batarya değişim zamanının gelip gelmediğini anlamak için çeşitli yöntemler var. Bunlardan biri ve en pratiği cep telefonunuzdaki batarya durumunu gösteren alan.

  1. iPhone batarya durumunu öğrenmek için Settings (Ayarlar) > Battery (Batary) > Battery Health (Batarya Sağlığı) seçeneğini seçin.
  2. Maximum Capacity yazan yer batarya kapasitenizi kabataslak görebileceğiniz yerdir. Bu noktada bataryanızın ne kadar eskidiğini ve yaşlandığını görebilirsiniz. Yüzde 80’in altı artık telefonunuzu zorlamaya başlayacak ve uygulamalar karşısında telefonunuzun kapanmasını engellemek için güç yönetimi moduna geçecektir.

iPhone Bataryası Nasıl Değiştirilir?

iPhone’da batarya değişimi vakti geldiğinde vidaları çıkararak ve yapışkanları eriterek kendiniz de değiştirebilirsiniz ama sadece vidalardan ibaret olmadığı için bu işi profesyonellere bırakmakta fayda var. iPhone pil değişim ücretleri de iPhone X serilerine ve önceki serilere göre farklılık gösteriyor. Eğer iPhone telefonunuz garanti kapsamındaysa batarya değişimlerini ücretsiz gerçekleştirebiliyorsunuz. Güncel pil değişim ücretleri ve iPhone servis fiyatlandırması için Apple sitesini ziyaret edin.