Instagram’da Panoramik Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

YouTube'ta Takip Et →

Instagram’da çoklu fotoğraf paylaşma özelliği olduğunu biliyoruz. çoklu fotoğraf paylaştığımızda fotoğrafları sağa doğru kaydırarak diğer görselleri de görebiliyoruz. Panoramik olarak çektiğimiz fotoğrafları parçalama ve Instagram’a panoramik olarak yükleme işlemini, fotoğraflar arasında hiç boşluk kalmayacak şekilde nasıl yapabiliriz?

Instagram’da bunu yapmanın bir yolu yok, Ancak Photoshop’tan yardım alarak Instagram’da panoramik fotoğrafları paylaşmanın inceliklerinden bahsediyorum. Adobe Photoshop’ta Instagram için fotoğraf düzenlemeleri yaparken bilmemiz gereken bazı noktalar var. Instagram’da fotoğraf paylaşırken paylaşılan fotoğrafın boyutu, eğer kare olacaksa en düşük 1080px x 1080px olmalı, çünkü bu boyutlardan daha küçük fotoğraf paylaştığınızda fotoğrafınızda bozulmalar oluşuyor, fotoğrafların daha kalitesiz çıkmasına neden oluyor. Daha büyük fotoğraf paylaştığınızda ise Instagram, boyutları otomatik olarak yukarıda bahsettiğimiz boyutlara çekiyor.

Panoramik fotoğraf paylaşımı için fotoğrafı nasıl hazırlayacağınızı videoda detaylıca anlattım. Crop aracını kullanarak görselin oranını ayarlayıp slide aracıyla görseli parçalıyoruz. 2 fotoğrafla ya da 3 fotoğrafla, dilerseniz daha geniş panoramik fotoğraflarla paylaşabilirsiniz. Fotoğrafları parçaladıktan sonra ve telefonunuza Google Drive, Dropbox ya da başka yöntemlerle fotoğrafları aktardıktan sonra panoramik fotoğraf paylaşım için hazırsınız.