Ana SayfaAdobe PhotoshopInstagram’da Panoramik Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da Panoramik Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

YouTube'ta Takip Et →

Bu dersimizde Instagram ile ilgili küçük bir çalışma yapacağız. Instagram’da çoklu fotoğraf paylaşma özelliği olduğunu biliyoruz. çoklu fotoğraf paylaştığımızda fotoğrafları sağa doğru kaydırarak diğer görselleri de görebiliyoruz. Panoramik olarak çektiğimiz fotoğrafları parçalama ve Instagram’a panoramik olarak yükleme işlemini, fotoğraflar arasında hiç boşluk kalmayacak şekilde nasıl yapabiliriz?

Instagram’da bunu yapmanın bir yolu yok, Ancak Photoshop’tan yardım alarak Instagram’da panoramik fotoğrafları paylaşmanın inceliklerinden bahsedeceğiz. Adobe Photoshop’ta Instagram için fotoğraf düzenlemeleri yaparken bilmemiz gereken bazı noktalar var. Instagram’da fotoğraf paylaşırken paylaşılan fotoğrafın boyutu, eğer kare olacaksa 1080px x 1080px olmalıdır. bu boyutlardan daha küçük fotoğraf paylaşırsanız fotoğrafınızda bozulmalar görülür. daha büyük fotoğraf paylaştığınızda ise Instagram, boyutları otomatik olarak yukarıda bahsettiğimiz boyutlara çeker.

Bunu öğrendikten sonra panoramik olarak yükleyeceğiniz fotoğrafın genişliğini tahmin etmek zor değil. Küçük bir hesaplama yapalım. 1080px * 3 = 3240px. Bu hesaplama çalışma alanımızın olması gereken genişliğini bize veriyor. Görselleri ayarladıktan sonra telefona aktarıp telefon üzerinden paylaşım yapabiliriz artık. yüklemek istediğiniz görseller karışık sırada gelebilir, onları düzenledikten sonra panoramik fotoğraf paylaşım için hazırdır.

Gözden kaçırdığım veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.