HTML5‘te kullanılan Canvas elemanı web sayfaları içerisinde grafik çizimleri oluşturabilmek için kullanılır. Bu sayede Flash kullanmadan oyun geliştirmek de mümkün olmaktadır. Aşağıda sizin için seçtiğimiz HTML5 tekniği kullanılarak uygulanmış birkaç oyun mevcut.

Angry Birds

Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer’ın son versiyonunda oynanabilen Angry Birds, dünyada en popüler oyunların başında geliyor. Sevimli karakterleri ve ilgi çekici sesleriyle oyuncuları kendisine bağlıyor. Amacınız çalınan yumurtalarınızı domuzlardan geri almak ve onları yok etmek.

Angry Birds

Agent 008 Ball

Amacınız süre dolmadan olabildiğince fazla topu deliklere sokmak. Bazı durumlarda ktif bombayı öncelikli olarak sokmanız gerekebiliyor.

Agent 008 Ball

BlinkWang

Çok kısa bir süre içinde ekranda görünen nesnelerin kaç tane olduğunu tahmin etme oyunu. Tahmininizdeki her başarı oranı, bir öncekinden yüksek olmalı.

BlinkWang

Chain Reaction

Koyduğunuz bombaya istenilen sayıda topu dokundurmalısınız. Bu nedenle bombayı koyduğuunz yer ve zaman çok önemli.

Chain Reaction

Canvas Rider

Sizin gibi diğer oyuncular tarafından çizilen şekiller üzerinde bisiklet sürdüğünüz bir oyun.

Canvas Rider

Rapt

İki kişinin bir klavye üzerinden oynayabildiği ilerlemeli robot oyunu.

Robots Are People

SketchOut

Kendi gezegenimizi korurken, karşı gezegenden gelen atakları geri çevirerek, onların çekirdeğine ulaşmalarını sağladığımız heyecanlı bir oyun.

Sketch Out

Sinuous

Yağan noktalardan kaçarak seviye atlayabildğiniz bir oyun. Noktalara dokunursanız kaybedersiniz.

Sinuous

Coil

Farenizle görünen noktaları sararak onları yokedebileceğiniz bir oyun, kırmızıları sarmayın.

Coil

Canvas Defence

Üssünüze ulaşmaya çalışan düşmanları, belli bir süre içinde üssünüe ulaşmalarına engel olmak için ortaya koyduğunuz elemanlarla yavaşlatmanızı sağlayan, bir oyun.

Canvas Defence