HTML’de Sayfalara Yorum Eklemek

YouTube'ta Takip Et →

Sayfa içeriğinde görünmeyen ancak kendinize ya da sitenin kodlarına ulaşabilecek diğer insanlar için not niteliğindeki yorumlar da HTML etiketleri arasında önemlidir. Uzun uzun sayfalar hazırlarsanız sayfanın hangi bölümünün başlangıcı olduğu gibi notlar ekleyebilirsiniz.

Örneğin bir sayfada yorumlar varsa yorum alanının başına bu kodu eklediğinizde yüzlerce satırlık kod arasında rahatlıkla burayı bulmak için sayfa içerisinde arama yapabilirsiniz. Yorumların, her programlama dilinde önemli bir yeri vardır. Yorum etiketinin kapatmayı unutursanız, sonraki kodlar da yorum olarak nitelendirileceği için sayfada sıkıntı yaşarsınız.

<!-- Yorumunuzu buraya yazın -->

Yorum alanı; küçüktür işareti ile birlikte ünlem işareti ve iki çizgi ile başlar, iki çizgi ve büyüktür işareti ile son bulur. Dikkat edin, sonda ünlem işareti olmamalı.

<!-- Burası yorum alanı -->
<p>Ardından bir paragraf. Burası tarayıcıda görünür.</p>
<!-- Burası da yorum alanı -->

Web sayfalarını hazırlarken arada bir deneme yanılma yaparız. Bu sırada, yazdığımız kodları silmek yerine onları yorum içine almak da bir çözüm. Daha sonra kullanabileceğimiz kodları da yorum etiketleri içinde sayfada bırakabiliriz.