Facebook’tan Video Nasıl İndirilir?

Şubat 2017
YouTube'ta Takip Et

İnternette karşılaştığımız onlarca videodan hoşumuza gidenleri bilgisayarımızda saklamak ya da ödev, sunum gibi bazı çalışmalarımızda kullanmak isteyebiliriz. Bu tip durumlarda Facebook’tan video indirmek için çeşitli eklentiler ve uygulamalar arar dururuz. Habluki bunun çok basit bir yolu var. İşte adım adım Facebook’tan video indirme yöntemlerinden birinin anlatımı.

Facebook videolarını hiçbir eklenti veya program kullanmadan indirmek çok kolay ve ücretsiz. Facebook videolarını indirme işlemi için öncelikle Facebook’ta yüklenmiş bir video bulmanız gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken şey videonun Facebook’a yüklenmiş olması gerektiği. Youtube ya da Vimeo’dan link yapıştırılarak oynatılan videolardan bahsetmiyoruz.

Facebook’a yüklenmiş videonun üzerine sağ tıklayıp Show Video URL seçeneğini seçiyoruz. Karşımıza çıkan küçük penceredeki adresi kopyalıyoruz ve başındaki www harflerinin yerine mobile’ın baş harfi olan m harfini yazıyoruz ve tarayıcımızın adres çubuğuna yapıştırıyoruz.

Adresimiz m.facebook.com şeklinde başlamış olması gerekiyor. Bu şekilde videonun mobil versiyonunu açmış oluyoruz. Videoyu oynatmaya başladıktan sonra, videonun üzerine sağ tıklıyoruz ve karşımıza çıkan seçeneklerden Video Olarak Kaydet (Save Video As) seçeneğini seçiyoruz. Facebook’taki video bilgisayarımıza inmiş oluyor. İnternetten video indirmenin birçok yolu var. Bu seçenek onlarca video indirme seçeneğinden yalnızca biri.

Gözden kaçırdığım veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.