Facebook’ta 3D Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

YouTube'ta Takip Et →

Facebook’un 3d fotoğraf desteği sayesinde cep telefonuyla çektiğiniz portre modundaki fotoğrafları saniyeler içinde 3 boyutlu olarak paylaşabiliyoruz. 3D fotoğraf, telefonunuzu hareket ettirdiğiniz yönde fotoğraftaki ana nesnenin arka planının hareket etmesi ile oluşan bir fotoğraf tekniği. 

Facebook’ta normal paylaşımların aksine 3D fotoğraf özelliğini kullanabilmek, şimdilik iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus, iPhone X modellerinde mümkün olabiliyor. 

Facebook 3D Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

  1. Facebook uygulamasını açtıktan sonra ana sayfada gönderi oluşturma alanına tıkladığınızda aşağı doğru, ne tür gönderiler oluşturmak istediğinizi seçmenizi sağlayan bazı seçenekler çıkacak. Bu seçenekler arasında 3D Fotoğraf (3D Photo) seçeneğini seçin.
  2. Açılan galeride makinenizin portre modu ile çekilmiş fotoğrafları listelenecek, siz bu fotoğraflar arasında Facebook’a göndermek istediğiniz fotoğrafı seçin.
  3. Fotoğrafınız hazırlanmaya, işlenmeye başlayacak ve 3 boyutlu önizlemesini size gösterecektir. Açıklama kısmına bir şeyler yazarak fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Paylaşımı yaptığınızda fotoğrafınız herkesin telefonunda ve hatta masaüstünden girenler için de bilgisayarda mouse ile hareket ettirmek suretiyle 3 boyutlu olarak görünecektir.

Eğer 3D fotoğraf paylaşım özelliği görünmüyorsa Facebook 360 sayfasını beğenin ve Facebook uygulamanızı yeniden başlatın. Hala görünmüyorsa cep telefonunuzun modeli nedeniyle bu özelliği kullanamıyorsunuz demektir.