En İyi Ücretsiz Font İndirme Siteleri

Web üzerinde yazı tipi indirmek için pek çok yer var. Ancak bunlardan hangileri en iyi fontları içeriyor? Bazı web siteleri düşük kaliteli yazı tiplerinin indirilmesine olanak tanırken, bazıları tasarımlarımızda, portfolyomuzda korkmadan kullanabileceğimiz iyi fontları barındırıyor.

İnternette belli başlı ücretsiz font bulmamızı ve indirmemizi sağlayan font siteleri mevcut. Özellikle tasarımcıların, standart sistem fontlarının yetmediği durumlarda sıklıkla kullandığı sitelerdir bunlar. Yazı fontları projenin gidişatı ve başarısı için en önemli tasarım unsurlarından biri. Tasarım ne kadar iyi olursa olsun,  yazısı tasarıma uymayacak basitlikte bir font kullanılıyorsa bu durum tasarımın kalitesini de aşağı çeker. Kimi tasarımlarda el yazısı fontları kullanmak gerekirken, fırça darbesi şeklinde fontlar da kullanmak isteyebilirsiniz. Serifli ve serifsiz birçok font seçeneği olmalı bilgisayarınızda. Ne kadar farklı türde fontlar olursa, tasarımlarınızı o denli farklı alternatifle değerlendirebilirsiniz.

Bu siteler benim internetten font indermek için kullandığım siteler. Font siteleri TrueType ve OpenType tipinde fontları sunar size.  İşte en iyi ücretsiz font indirme siteleri. Font Squirrel, Abstract Font, FontSpace, DaFont, FontSpring.

[postlink id=”1787″ title=”Font Nasıl Yüklenir?”]

Fontları indirmeden önce dikkat etmeniz gereken bir husus var, fontları izin verilen ölçüde kullanabilirsiniz. Fontları indirirken, indirdiğiniz sayfada lisans bilgilerini kontrol edin. Ticari amaçlarda kullanıma açık olduğu gibi, yalnızca kişisel kullanımlara izin verilen fontlar da vardır. Bazı fontlar ücretli olarak satılsalar da, aynı fontların demo versiyonları ya da ücretsiz versiyonlarını da bulmak mümkün. Ancak bazı fontlar da tamamen ücretsiz indirilebiliyor. Bu durumda aramanızı filtreleyerek ücretsiz fontlara ulaşabilirsiniz.

Popular Eğitimler

Hedef Kitle Odaklı Web Tasarım
Hedef Kitle Odaklı Web Tasarım

Modern çağda dünya çapındaki teknolojik yenilikler ile birlikte online pazarlama sektörü de…

Web Tasarımcıların Bilmesi Gereken Temel Konular
Web Tasarımcıların Bilmesi Gereken Temel Konular

Web tasarımda, yapılan işin yarısı doğru kodlama ve tasarım bilgisine, diğer yarısı…

Futura Yazı Karakteri
Futura Yazı Karakteri

İlk defa 1927 yılında kullanılmaya başlanan ve hala popülaritesini kaybetmemiş bir font, Futura.

Çalışmalarınızı Sergileyebileceğiniz Online Portfolyo Siteleri
Çalışmalarınızı Sergileyebileceğiniz Online Portfolyo Siteleri

Grafik tasarım, ilüstrasyon veya web tasarımı gibi yaratıcı bir alanda çalışıyorsanız eserlerinizi online olarak sergileyebileceğiniz web sitelerini listeledik.

Grafik Tasarımcılar Tarafından En Çok Kullanılan Ücretsiz Fontlar
Grafik Tasarımcılar Tarafından En Çok Kullanılan Ücretsiz Fontlar

Grafik tasarımlarda imajlar kadar, kullanılan fontların da önemli bir yeri var. Tasarımı…

En İyi Ücretsiz Font İndirme Siteleri
En İyi Ücretsiz Font İndirme Siteleri

Web üzerinde yazı tipi indirmek için pek çok yer var. Ancak bunlardan…