En İyi Ücretsiz Font İndirme Siteleri

YouTube'ta Takip Et →

Web üzerinde yazı tipi indirmek için pek çok yer var. Ancak bunlardan hangileri en iyi fontları içeriyor? Bazı web siteleri düşük kaliteli yazı tiplerinin indirilmesine olanak tanırken, bazıları tasarımlarımızda, portfolyomuzda korkmadan kullanabileceğimiz iyi fontları barındırıyor.

İnternette belli başlı ücretsiz font bulmamızı ve indirmemizi sağlayan font siteleri mevcut. Özellikle tasarımcıların, standart sistem fontlarının yetmediği durumlarda sıklıkla kullandığı sitelerdir bunlar. Yazı fontları projenin gidişatı ve başarısı için en önemli tasarım unsurlarından biri. Tasarım ne kadar iyi olursa olsun,  yazısı tasarıma uymayacak basitlikte bir font kullanılıyorsa bu durum tasarımın kalitesini de aşağı çeker. Kimi tasarımlarda el yazısı fontları kullanmak gerekirken, fırça darbesi şeklinde fontlar da kullanmak isteyebilirsiniz. Serifli ve serifsiz birçok font seçeneği olmalı bilgisayarınızda. Ne kadar farklı türde fontlar olursa, tasarımlarınızı o denli farklı alternatifle değerlendirebilirsiniz.

Bu siteler benim internetten font indermek için kullandığım siteler. Font siteleri TrueType ve OpenType tipinde fontları sunar size.  İşte en iyi ücretsiz font indirme siteleri. Font Squirrel, Abstract Font, FontSpace, DaFont, FontSpring.

Bu içerik ilginizi çekebilir.

Fontları indirmeden önce dikkat etmeniz gereken bir husus var, fontları izin verilen ölçüde kullanabilirsiniz. Fontları indirirken, indirdiğiniz sayfada lisans bilgilerini kontrol edin. Ticari amaçlarda kullanıma açık olduğu gibi, yalnızca kişisel kullanımlara izin verilen fontlar da vardır. Bazı fontlar ücretli olarak satılsalar da, aynı fontların demo versiyonları ya da ücretsiz versiyonlarını da bulmak mümkün. Ancak bazı fontlar da tamamen ücretsiz indirilebiliyor. Bu durumda aramanızı filtreleyerek ücretsiz fontlara ulaşabilirsiniz.