cPanel ile 1 Dakikada WordPress Kurulumu

YouTube'ta Takip Et →

Bu eğitimde WordPress kurulumu yapacağız, ama WordPress’i cPanel üzerinden kuracağız. Bir hosting hizmeti aldıysanız ve saniyeler içinde, hızlı bir şekilde WordPress kurmak isterseniz bu yönteme başvurabilirsiniz. cPanel ile sadece WordPress değil, onlarca şey kurmak mümkün. Ama biz bu derste WordPress üzerinde duracağız.

cPanel, hosting üzerinde yapacağınız işleri oldukça kolaylaştırıyor. cPanel üzerinden WordPress kurulumu da bu şekilde. Sadece 1 dakika içinde WordPress kurulumu yapabiliyorsunuz. O 1 dakika da, web sitenizin ismi, admin paneli bilgilerinin oluşturulması gibi temel WordPress bilgilerini girmek için harcıyorsunuz.

cPanel kullanmadan, manuel olarak WordPress kurulumu yapmak için FTP’ye bağlanıp, bilgisayarınıza indirdiğiniz WordPress’in dosyalarını sunucunuza transfer etmeniz ve yine manuel olarak oluşturduğunuz veritabanını WordPress ile wp-config.php dosyası aracılığıyla ilişkilendirmeniz gerekir. Tüm bunlarla uğraşmamak için cPanel üzerinden otomatik WordPress kurulumu yapabilirsiniz.