Chrome ile Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Aralık 2017
YouTube'ta Takip Et

Uzunca bir süre Instagram hesabımıza fotoğraf yüklemek için fotoğrafları bir şekilde telefona aktarıp, telefon üzerinden yükleme işlemi gerçekleştirebiliyorduk. Kötü bir kullanıcı arayüzüne sahip olan Instagram’da artık işler değişti. Bilgisayar üzerinden Instagram’da arama yapabiliyor, takip ettiğimiz insanların story’lerine bakabiliyor, hatta programsız fotoğraf bile yükleyebiliyoruz.

  1. Bilgisayarda tarayıcı kullanark fotoğraf yüklemek için öncelikle instagram.com adresine girip, hesabınıza giriş yapın.
  2. Web sitesine girdikten sonra klavyeden Ctrl + Shift + C kısayolunu kullanarak, Chrome’un Geliştirici Araçları özelliğini açın ve açılan ekranın sol üst tarafında Ok ikonunun sağındaki telefon ikonuna (ya da Ctrl + Shift + M tuşlarına) tıklayarak sayfayı mobil görünüme getirin. Bu özellik ile de sayfaya sanki telefondan bağlanmış gibi olursunuz ve telefon boyutlarında nasıl açılıyorsa o şekilde açılır tüm sayfa.
  3. Chrome’un geliştirilere dönük bu özelliği web yazılımcılara büyük kolaylık sağlıyor. Ama işimiz Instagram’a fotoğraf yüklemek olduğundan ekranın sol üst köşesindeki Ok işaretine ya da Ctrl + Shift + C tuşlarına basıyoruz. Böylece sayfayı dokunmatik ekran gibi kaydırabiliyoruz.
  4. Sayfayı bir kere yeniledikten sonra alt tarafta Instagram ikonlarını göreceğiz. Artı işareti olan ortadaki ikona tıklayalım ve bilgisyaarımızdan, Instagram’a yüklemek istediğimiz fotoğrafı seçelim.

Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemek ve paylaşmak için yapmanız gerekenler bunlar. Tek olumsuz yanı fotoğrafı yüklerken, telefondaki gibi filtreleri seçemiyor olmanız. Evet, filtre özelliği bulunmuyor, fotoğrafınız neyse onu yükleyebiliyorsunuz. Ama boyutlandırma seçenekleri var, geniş fotoğraf veya kare olarak seçim yapma, kadraj ayarlama özellikleri bulunuyor.

Gözden kaçırdığım veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.