Çalışmalarınızı Sergileyebileceğiniz Online Portfolyo Siteleri

Youtube'da Takip Et →

Grafik tasarım, ilüstrasyon veya web tasarımı gibi yaratıcı bir alanda çalışıyorsanız, eserlerinizi online sitelerde sergilenemek zorunlu bir harekettir. Kendi web sitenizi kurmanın elbette birçok avantajı var, ama daha geniş kitlelere ulaşmak için eserlerinizi topluluk tabanlı portfolyo sitelerinde de sergilemelisiniz.

Eserlerinizi portfolyo sitelerinde paylaşmak, onların bir parçası olmak çalışmalarınızın geribildirim almasını da sağlar. Bu sitelerin çoğu ücretsizdir ve kendi web sitenizi kurmak için gerekli vaktiniz, beceriniz veya bütçeniz yoksa mutlaka tercih edilmelidir. Eserlerinizi sergileyebileceğiniz online portfolyo sitelerine bir bakalım.

DeviantArt

40 milyondan fazla üyeye sahip olan DeviantArt, tasarımcılar ve sanatçılar için iyi bir sergi sitesidir. Neredeyse dijital çağa adım attığımız dönemlerden beri yayın hayatına aralıksız devam etmiş en eski portfolyo sitesidir.

Behance

Yaratıcı profesyonellerin en büyük ağlarından biri Behance’dir. Adobe’a ait olan Behance freelancerlardan tasarım okullarına ve büyük ajanslara kadar birçok kişi tarafından profesyonel amaçlar için kullanılıyor. İlüstrasyon, grafik tasarım, moda, endüstriyel tasarım, fotoğrafçılık ve web tasarım gibi bir dizi yaratıcı kategoriye ayrılmış durumda. Behance kullanmak tamamen ücretsiz ve istediğiniz kadar iş yükleyebiliyorsunuz siteye.

Carbonmade

Yaratıcı porfolyo sitesi oluşturmak için kullanılan Carbonmade de tıpkı diğerleri gibi işlerinizi yükleyebileceğiniz online portfolyo sitesidir. Önceden hazırlanmış binlerce tema ile kendinize özgü bir sayfa hazırlayabileceğiniz site, aynı zamanda birlikte çalışabileceğiniz insanları bulabileceğiniz bir ağ. Reklamcılık, karakter tasarımı, konsept sanat, moda tasarımı, logo tasarımı, ilüstrasyon, web tasarımı ve daha nice kategorileri bulunuyor. Burada bazı temel özelliklerden faydalanmak için belli bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor.

Dribble

Tasarımcıların, çalıştığı tasarımları sergilemeleri amacıyla hazırlanmış bir sitedir Dribble. İşlerinizi burada sergileyerek benzer konumlarda tasarımcı arıyan insanların sizi bulmasını da sağlayabiliyorsunuz.

Flickr

Son yıllarda Instagram gibi fotoğraf paylaşım sitelerinin öne çıkmasıyla modasını biraz olsun yitirmiş olan Flickr, yine de fotoğrafçılar için işlerini sergilemeler amacıyla önemli bir yer tutuyor. Flickr sadece fotoğraf sergileyebileceğiniz bir site. Üyelik ücretsiz ve istediğiniz kadar fotoğraf paylaşabiliyorsunuz. Pro hesabıyla ek hizmetler bulunsa da, ücretsiz seçeneği de fazlasıyla yeterli.

En iyi online portfolyo sitesi diye bir şey olmadığını hatırlatalım. Tüm siteler farklı amaçlara hizmet ediyor. Diğer insanların çalışmalarına bakarak kendiniz için en uygun siteyi bulmanız gerekiyor. Web siteniz olmadığı için bu tip siteleri portfolyo sitesi gibi göstermeniz ve müşterilerinizi bu sitelerdeki hesaplarınızın linklerini vermeniz de geçerli bir yöntem.

Popular Eğitimler