Blog Yazarak Binlerce Lira Kazanın

Blog Yazarak Binlerce Lira Kazanın

Blog yazarak para kazanmak mümkün. Öncelikle bir blogunuzun olması gerekiyor ve bu blogun Google tarafından sevilmesi gerekiyor. Blogunuz herhangi bir konuda olabilir. Yemek ile ilgileniyorsanız yemek tarifleri, gezmeyi seviyorsanız gezi rehberi niteliğinde bir blog açabilirsiniz. Blogdan para kazanmanın en iyi yolu düzenli ve özgün içerikler üretmek. Web sitenizin ziyaretçi sayısı arttıkça size olan getirisi de artacaktır.

Blog yazarak para kazanmanın çok farklı yolları var. Bloggerlar arasında en çok kullanılan para kazanma yöntemlerini sizin için aşağıda sıraladık. Düzenli hit alan ve insanların merakla takip ettiği bir web siteniz ya da blogunuz varsa bu yöntemleri kullanarak siz de para kazanabilirsiniz.

Bumads Reklamlarını Yayınlayarak Para Kazanma

Blog yazarları Bumads reklamlarını kullanarak para kazanırlar. Blogunuzda yayınlandığınız içeriklere göre alacağınız teklifleri belli bir süre boyunca sitenizde yayınladığınız takdirde Bumads hesabınıza, içeriğin ücreti yatıyor ve para kazanmış oluyorsunuz.

Yazarlık Yaparak Para Kazanmak

SEO uyumlu makaleler web sitelerini Google’da üst sıralara çıkarır. Siz bir blog sahibiyseniz, web sitenize içerik eklemek için bir makale yazarı ile anlaşabilir, para karşılığında yazı yazmasını isteyebilirsiniz. Bir site, ürün ya da sitenizin konusuyla alakalı makaleleri kelime ücreti karşılığında yazmak için anlaşabilirsiniz.

Sitenize Banner Ekleyerek Para Kazanma

Site içeriğinizi beğenen ve sayfanızda kendi firmasının görüntüsü ya da bannerı olmasını isteyen firma sahipleri, sitenizde anlaştığınız süre boyunca bannerlarının yayınlanmalarını isteyebilirler. Günlük, haftalık ya da aylık olarak yapılan anlaşmaların yanında tıklama ya da gösterim başına da anlaşma yapılabiliyor veya belli bir hizmet karşılığı banner yayınlanabiliyor. Örneğin bir otelde 1 hafta ücretsiz konaklama karşılığı sitenizde otelin bannerının yayınlanması istenebilir.

Link Alarak Para Kazanma

Blogunuzun takipçi sayısı fazlaysa ve yeterince hit alıyorsa web sitenizden link reklamı vererek para kazanabilirsiniz.

Blogunuzda Tanıtım Yazısı Yazarak Para Kazanmak

Firmalar, takipçisi yüksek olan blog sayfalarında kendi ürünlerini tanıtıcı makaleler yayınlamak isteyebiliyorlar. Tanıtım yazıları bir gazeteye reklam vermekten çok daha faydalı olabiliyor artık. Takipçilerle direkt temasa geçerek bilinirliği artırabiliyorlar. Google’da üst sıralara çıkmanın bir yolu da kaliteli ve aynı konuya sahip sitelerden backlink almak. Bu tanıtım yazılarında da linkler yer alıyor ve tanıtım yazını veren firmanın sitesi Google’da daha üst sıralara çıkıyor.

Satış Ortaklığından Para Kazanmak

Bazı siteler kendi linkleri üzerinden ziyaretçi çeken ve eğer ürün satıyorlarsa satın alınan ya da otel ise rezervasyon yaptıran blog sahiplerine belli bir komisyon vererek para kazanmasını sağlar. Bu durumda hem blog sahibi, hem de otel ya da kitap sahibi para kazanır. Buna Affiliate Marketing adı da verilir.

Google Adsense ile Para Kazanma

Google Adsense reklamlarıyla para kazanmak mümkün mü? Cevap: Evet. Google Adsense, online para kazanma yöntemleri arasında en sık kullanılan reklam ağıdır. Google Adsense web sayfanıza yerleştirdiğiniz kodlar aracılığıyla sitenizde reklam gösteren bir uygulamadır. Web siteniz ne kadar çok hit alırsa, Google reklamlarından o kadar çok para kazanırsınız. Google Adsense hem tıklama başına hem de gösterim başına para kazandırıyor. Ama elbette tıklama başına kazandırdığı miktar, gösterim başına kazandırdığı miktardan çok daha fazla.

Blog yazarak para kazanma yöntemleri arasında size en uygun yöntemi seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, internetten para kazanmak sabır isteyen zahmetli bir iştir. Bu işten para kazanmak istiyorsanız uzun soluklu bir yol olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bıkmadan, usanmadan ilk günkü hevesinizi korumanız gerekir.

Popular Tutorials

Windows’da DNS Ayarlarını Değiştirme
Windows’da DNS Ayarlarını Değiştirme

İnternet bağlantısı yavaşsa ve hızlandırmak için yol yordam arıyorsanız bilgisayarın DNS ayarlarını…

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Günlük yaşamınızdaki hobileri kazanca dönüştürmek ister miyzdiniz? Kim istemez ki. Ancak bu…

Programsız Audio Spectrum Efekti (Online Müzik Görselleştirme) Nasıl Yapılır?
Programsız Audio Spectrum Efekti (Online Müzik Görselleştirme) Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden müzik sesine göre hareket eden Audio Spectrum (Audio Visualizer) efekti…

Youtube Videolarını Tarayıcıdan Bağımsız Masaüstünden İzlemek
Youtube Videolarını Tarayıcıdan Bağımsız Masaüstünden İzlemek

Youtube videolarını tarayıcı üzerinde Youtube.com’a girerek izlemek gerekiyordu. Daha sonra miniplayer özelliği…

En İyi Ücretsiz Video Siteleri
En İyi Ücretsiz Video Siteleri

Video projelerinizde, sosyal medyada video içerikli görüntüler oluştururken ya da sunumlarınızda videolara…

Web Sitenizi ve Site Haritasını Google’a Ekleyin
Web Sitenizi ve Site Haritasını Google’a Ekleyin

Google’ın web sitenizi tanımasını ve sayfalarınızı indekslemesini sağlamak için bir uygulaması bulunuyor….