Photoshop ile Bir Resmi Başka Resmin İçine Yerleştirme

Youtube'da Takip Et →

Photoshop, seçili alan içerisine bir görüntüyü koymamız için bize pratik çözümler sunuyor. Örneğin bir televizyon içerisine, telefon ekranına istediğimiz bir görseli yerleştirebiliriz. İşte adım adım bir resmi başka bir görselin üzerine yerleştirme.

Örnek olarak elimizde bir televizyon ekranı ve ekranın içine yerleştireceğimiz bir ekran görüntüsü olsun.

  1. Televizyon görselini açalım ve Polygonal Lasso Tool ile televizyon ekranının kenarlarından seçmeye başlayalım. Bu aşamada dikkatli olmalıyız. Çünkü uygulamanın güzel görünmesi buna bağlı.
  2. Şimdi ekrana yerleştirmek istediğimiz görseli açıp kopyalayalım. Kısaca Ctrl + A, Ctrl + C tuşlarını kullanabiliriz önce hepsini seçip, sonra da seçili alanı kopyalamak için.
  3. Televizyon görselinde hala seçili alan varken Edit > Paste Special > Paste Into seçeneğini seçelim. Kısayolu Ctrl + Alt + Shift + V’dir. Ekrana koymak istediğimiz görsel, şu anda ekran üzerinde olmalı. Paste Into komutu seçili alan içerisinde kalan kısmı maskeleyerek, dışarıda kalan kısımları gizledi. Layer penceresinin son hali aşağıdaki gibi.
  4. Ekrandaki görüntü seçiliyken Ctrl + T’ye bastığımızda Transform komutunu çalıştırmış oluruz. Transform ile görseli boyutlandırabilir, sağ tıklayıp Distort’u (ya da görseliniz uygunsa Perspective) seçerek televizyonun perspektifine göre ayarlayabiliriz.
  5. Layer penceresinde Blending Options > Inner Shadow ile biraz gölge verelim ekrandaki görsele. Böylece daha gerçekçi sonuç alabiliriz çalışmamızdan.
  6. Sonuç aşağıdaki gibi olmalı. Ekrana biraz yansıma vererek gerçekçiliği artırabilirsiniz.

Bu yöntemi bir görüntüyü cep telefonu ekranına yerleştirme, bir monitöre istediğimiz bir ekran görüntüsü yerleştirme ya da sokak reklamlarına, billboardlarına ve durak panolarına görsel yerleştirmek için kullanabiliyoruz.

Popular Eğitimler