Program ile Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Eylül 2018
YouTube'ta Takip Et

Instagram’ın henüz bir bilgisayar uygulaması yok, ancak masaüstü bilgisayarınızdan veya laptopınızdan Instagram’a fotoğraf ve video yüklemenize olanak tanıyan ücretsiz başka masaüstü uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamalarla akıllı cep telefonuna ihtiyacınız olmaksızın Instagram’a kolayca fotoğraf yüklemek mümkün.

Fotoğraf makinenizle fotoğraf çekip, bilgisayarda düzenleyip Instagram’da paylaşmak için, fotoğrafları önce cep telefonunuza göndermeniz, ardından diğer paylaşım işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyordu. Chrome kullananlar ise bilgisayardan Instagram’a developer modunda girerek fotoğraf paylaşabiliyordu, ama fotoğrafa herhangi bir müdahalede bulunmadan paylaşabiliyordu.

Gramblr ile Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yüklemek

Instagram’da fotoğraf paylaşabilen masaüstü uygulamaları ile cep telefonunuza fotoğrafı göndermeden, hatta cep telefonunuz elinize bile almadan fotoğraf yüklemek ve paylaşmak mümkün olabiliyor. Gramblr fotoğraflara filtre vermek gibi, fotoğraf üzerinde parlaklık, kırpma, fokuslama gibi Instagram uygulamasında yapılabilecek birçok düzenleme işlemini yapabiliyor.

Gamblr ile Instagram'a Bilgisayardan Fotoğraf Yüklemek

Gramblr, hem Windows hem de Mac OS işletim sistemlerinde çalışabilen ücretsiz bir masaüstü uygulaması. Bilgisayar üzerinden direkt olarak Instagram hesabına fotoğraf yüklemek nasıl olur bakalım.

  1. Gramblr.com adresinden işletim sisteminize uygun programı indirin. Program portable bir program olduğundan kurulum yapmadan çalışabiliyor.
  2. Programı çalıştırdığınızda karşınıza bir form çıkıyor. Kayıt alanlarına Gramblr uygulamasına kayıt olmak için kullanacağınız e-posta adresi ve parolanızı, Instagram kullanıcı adı ve parola alanına, giriş yapmak istediğiniz hesap bilgilerini girin.
  3. Sol taraftaki menüden Şimdi Yükle (Upload Now) seçeneğini seçin. Bundan sonraki aşamalar Instagram uygulamasına benzer aşamalar.
  4. Önce fotoğrafınızı yükleyip Kaydet diyoruz ve sonraki aşamaya geçiyoruz. Filtreler butonu ile fotoğrafı düzenlemek istediğimiz şekilde düzenliyoruz. Filtreler, kırpma gibi fotoğraf ayarları bunlar.
  5. Devam Et dediğinizde fotoğrafınızın açıklaması yazıyor ve ne zaman yükleneceğini seçebiliyorsunuz. Uygulamanın güzel tarafı, fotoğrafı ileriki bir tarihe ayarlayabiliyor olmanız. Biliyorsunuz, Instagram’da ileriye dönük bir zamanlama mümkün değil. Bu uygulama ile yarın şu saatte veya haftaya şu günde paylaşma (kısaca zamanlama) özelliği var.

Uygulama para karşılığı sahte (fake) beğeni ve takipçi satın almanızı da sağlıyor olsa da, benim bu konuda bir önerim yok. Bu uygulamanın otomatik takipçi ve beğeni özelliklerini kullanmak da sizin sorumluluğunuzda. Gramblr uygulamasını kullanarak bilgisayar üzerinden Instagram’da nasıl fotoğraf paylaşılır, bunu göstermek istedim.

Gözden kaçırdığım veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.