After Effects Tekrarlayan Ses Dosyaları | Müziği Döngü İçine Almak

After Effects programında tekrar etmemiz gereken ses dosyaları kullanırken, ses katmanlarını çoğaltıp her birini diğerinin yanına almak, örneğin beş dakikalık bir çalışma alanında bir dakikalık müziği beş defa kopyalayarak kullanmak doğru bir yöntem değil. Zaten bunu yaparsanız çalışma alanınızda sesler çok yer kaplayacak, bu da karmaşaya neden olacak. Biz de bu sorunu tek bir katmanda çözümlemek için müziği döngü içerisinde kullanacağız.

Adobe After Effects programına müzik dosyamızı import edelim ve müzik dosyasını çalışma alanına sürükleyelim ve menüden Layer > Time > Enable Time Remapping seçeneğini seçelim. Bunu seçtiğim zaman iki tane keyframe oluşuyor burada. Klavyeden Alt tuşuna basarak soldaki anahtar karenin üzerine tıklıyorum.  Buna tıkladığım zaman, içine kod yazabileceğimiz Expression alanı açılacak. Ama biz şu anda kod yazmayacağız. After Effects’in içerisindeki komutları kullanacağız.

Property seçeneğinin altındaki Loop Out seçeneğini seçiyorum. Bu seçeneği seçtiğim zaman buraya bir kod gelecek. Bu kod üzerinde herhangi bir düzenleme yapmamız gerekmiyor. Başka bir alana tıklayarak bu kodun geçerli olmasını sağlıyoruz. Müziği oynattığımda tekrar etmeyecektir. Müziği olmasını istediğim süre boyunca genişletiyorum. Müziğin ne kadar tekrar etmesini istiyorsam o kadar genişletiyorum ve bu işlemden sonra müziği oynattığınızda genişlettiğiniz alan kadar müziğin tekrar tekrar oynatıldığını göreceksiniz.

Bu After Effects eğitimimizde, pratik yoldan müziği nasıl tekrar ettirebileceğimizi gösterdim. After Effects’te Loop Out Expression‘ı tekrar eden animasyonlar oluşturmak için de, tekrar eden müzikler oluşturmak için de önemli. Böylece tek bir satırla az önce gösterdiğim ilk örnekteki gibi After Effects’te animasyonlar yapıyorsa zaten çalışma alanımızda bir sürü katman olacak. Bir de bu katmanları müzikle doldurmak doğru bir yöntem değil. Bu nedenle Expression kullanarak Loop Out Expression özelliğini kullanarak müzikleri tekrar ettirmeniz mümkün.

Popular Eğitimler

Google Earth Studio ile Harita Animasyonu
Google Earth Studio ile Harita Animasyonu

Google’ın Earth Studio hizmeti web tabanlı bir harita animasyon aracı. Earth Studio’yu…

After Effects Reveal Efekti
After Effects Reveal Efekti

After Effects yazı efektleri arasında reveal efekti denilen ve sahnede olmayan bir…

After Effects Hız Efekti Nasıl Yapılır?
After Effects Hız Efekti Nasıl Yapılır?

After Effects ile hareketli hızlı çizgi animasyonu, ilerleme animasyonu nasıl yapılır? Hız…

After Effects’te Animate ile Dinamik Yazı Animasyonu
After Effects’te Animate ile Dinamik Yazı Animasyonu

Bu After Effects dersimizde Opacity ve Scale değerlerini kullanarak dinamik bir yazı…

Pikselleşen Bulanıklaşan Vektör Dosyalarını Keskinleştirme
Pikselleşen Bulanıklaşan Vektör Dosyalarını Keskinleştirme

After Effects’te vektörel bir dosya import ettiğinizde ve bu dosyayı Scale aracılığıyla…

After Effects Sıvı Animasyon Efekti Nasıl Yapılır?
After Effects Sıvı Animasyon Efekti Nasıl Yapılır?

After Effects’te hareketli sıvı efekti, nesnelerin birleşme efekti nasıl yapılır, bu videoda,…