After Effects ile Keyframe Kullanmadan Otomatik Fade In ve Fade Out Efekti

YouTube'ta Takip Et →

After Effects’te Fade In ve Fade Out efektlerini vermek için Opacity’yi kullanıyorsanız yolunuzu uzatıyorsunuz. Fade In ve Fade Out efektlerini kolaylıkla halledebilmeniz için oluşturulmuş efektler mevcut. Effects panelinde arama kutusuna Fade yazdığınızda karşınıza Behaviours klasörü içerisinde iki tane Preset çıkacak ve bu Preset’leri Fade In veya Fade Out yapabilmek için kullanabileceksiniz.

Bunları bir katmana uyguladığınızda otomatik olarak Fade In ve Fade Out efektlerini verecek. Örneğin Frames’i alıyorum ve nesnenin üzerine sürüklüyorum Effect Control panelinde Fade In ve Fade Out parametrelerini göreceksiniz Burada 15 karede Fade In olacak 15 karede Fade Out olacak anlamına gelen sayıları göreceksiniz ve sahneyi oynattığımda 15 karede Fade In olacak ve 15 karede Fade Out olacak.

Gördüğünüz gibi herhangi bir Keyframe eklemeden Fade In ve Fade Out özelliklerini vermiş olduk. ve aynısını saniyeler için olan seçenekle deneyelim. Milisaniye cinsinden düşünmemiz gerekiyor. Burada yazıldığı gibi ve görüldüğü üzere otomatik olarak saniye cinsinden bu sefer Fade In ve Fade Out efektlerini eklemiş olduk.