Adobe Premiere Ses Import Sorunu ve Çözümü

YouTube'ta Takip Et →

Çektiğiniz videoları Adobe Premiere’e import ettiğinizde, hatta timeline’a sürüklediğinizde görüntü geliyor, ama sesi gelmiyorsa, sesi oynatmada sorun yaşıyorsanız büyük bir problem olduğunu düşünmeyin. Muhtemelen görüntü veya ses üzerindeki bazı codec’ler desteklenmiyor olabilir. Yeni çıkan video kameralar ve kendilerine has codec’leri ile dosya uzantıları henüz bazı sistemler tarafından tanınamıyor olabilir. Özellikle video kaydı yaptığımız mts ve m2ts uzantılı dosyalarda yaşıyoruz bu problemi daha çok.

Gözden kaçırdığım veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yorumlar

  Merhabalar, bende bu olay tam tersi. Video sorunsuz çalışıyor ama timeline’a attığım zaman ses var, görüntü yok ne yapmam lazım?

  ramazan
  01 Şubat 2020 - 00:07

   Videonuzu XMediaRecode gibi bir converter programıyla convert etmeyi deneyin. Muhtemelen codec problemi ile ilgilidir. Mp4’e çevirirseniz timeline’da videonuzu görebilirsiniz çevirdikten sonra.

   14 Şubat 2020 - 12:38

    işe yaramadı

    Mehmet
    12 Ağustos 2020 - 21:14

  çizelgedeki v1 veya a1 tiklerini kaldır az önce başıma geldi hallettim şimdi yazayım dedim iyi çalışmalar :)

  ibrahim yüğrükel
  01 Aralık 2020 - 13:19

  timeline hicbir sorun yok render aldıktan sonra bir kısmında ses var görüntü yok.fx fonksiyon ışığı yanan kısım render aldıktan sonra sadece ses çıkıyor.sorun sanırım fx yazan kısmı açmışım ama nasıl kapanır bilmiyorum

  murat
  21 Ocak 2021 - 03:45