Adobe Photoshop CC Dil Değiştirme

YouTube'ta Takip Et →

Adobe Photoshop‘u Türkçe kullanmak, Photoshop arayüzünün Türkçe olmasını isteyenler veya terimlerin Türkçe karşılıklarının nasıl kullanıldığını incelemek için Türkçe’yi tercih edenler internetten kısa bir aramayla Türkçe yamasına ulaşabilirler. İnternetten bulduğunuz Türkçe yama dosyasını, aşağıdaki yönergelerle birlikte Photoshop’u bilgisayarınıza kurulumunu yapabilirsiniz.

Her ne olursa olsun Adobe programları ya da diğer programlara Türkçe olarak alışmanızı tercih etmem. Zorlansanız da grafik tasarım ya da programlama dünyasında İngilizce bilmeniz gerekiyor ve bu programları da İngilizce olarak kullanmanız gerekiyor. Bir iki zorlansanız bile zamanla bu zorlama size faydalı olacaktır ve grafik / programlama terimlerini öğrenmenizi sağlayacaktır.

Photoshop Türkçe Yama İndir / Adobe Photoshop Türkçe Yapmak
  1. İndirdiğiniz dosyayı C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC\Locales adresine çıkarın. Bu adreste aynı zamanda en_GB adında bir klasör de olacaktır. tr_TR klasörü ile en_GB klasörü yanyana olmalı. Photoshop’un Türkçe olarak çalışması için en_GB klasörünü silmeniz gerekmiyor. Başka dilleri de burada konumlandırabilirsiniz.
  2. Türkçe Photoshop dil paketinin içinde gelen klasörü ilgili dosyaya kopyaladıktan sonra Photoshop’u açın ve Edit > Preferences > Interface seçeneğine gelerek Türkçe’yi seçin. Photoshop dil değiştirmek ya da orijinali gibi İngilizce yapmak için burayı kullanıyoruz. Aynı şekilde diğer dil paketleri yüklüyse bilgisayarınızda, onları da burada görebilirsiniz.